Katastrofický snímek předvede Kyberválku v přímém přenosu

Film Kyberválka přichází s vizí zlotřilé počítačové inteligence, která se obrátí proti svým pánům. Snímek ve hvězdném obsazení začíná už v sobotu ve 20.15 na Prima family.

Dnešní svět je stále výrazněji propojený skrze internet i další sofistikované počítačové sítě. Jsme však prý stále daleko od počítače, který získá vlastní vědomí. V Kyberválce se tato vidina promění ve skutečnost, když dojde na vznik umělé inteligence s jediným cílem: zničit lidstvo!

Skupina vědců připraví zoufalý plán na odvrácení zkázy – rychle vyvinout druhou umělou inteligenci, která je nám nakloněnější, a doslova vytloukat klín klínem…

Jen dva roky staré televizní drama Kyberválka se pyšní špičkovými efekty i zápletkou, která s každým dnem působí realističtěji. Rovněž mezi samotnými herci figurují známé tváře televizního světa.

Fandové počítačových her a televizních seriálů brzy poznají Setha Greena (Buffy, Mass Effect, Robot Chicken), který si zde střihne geniálního hackera. Pro znalejší seriálu Ally McBealová je zde zase tvářička svůdníka Gila Bellowského. A mužské diváky pak potěší i pohled na Erin Karplukovou. Autory scénáře snímku jsou Joseph Mallozzi a Paul Mullie, kteří jsou rovněž zodpovědní za seriál Hvězdná brána.

Patříte-li mezi diváky znalé filmů jako je Terminátor, zápletka o nebezpečné počítačové inteligenci pro vás může být stěží novátorská. Co však před řadou dekád patřilo mezi nápady několika snílků, je stále blíže realizaci.

Na umělé inteligenci pracují vědecká pracoviště po celém světě. Roboti již dávno zvládli chápání složitých procesů, umí běhat a skákat i namalovat obrázek kočky. Sice to automaticky neznamená, že až skutečně dojde ke vzniku digitálního vědomí uvnitř počítače, bude na čase začít kopat protiatomové kryty. Jistí si však nemůžeme být ničím.

Sledujte proto možnost budoucích události skrze film Kyberválka už v sobotu od 20.15 na Prima family.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.