Seriály a filmy

23. ledna 2015 11:00

Gabriela Gabrielová

Kdo jsem já? A kdo jsou mí rodiče? Akčně a Bez dechu na Primě!

Asi každé dítě někdy položí svým rodičům otázku: Jsem opravdu váš? Nejsem adoptovaný? A v 99, 9 % se ať už ke své radosti nebo zlosti dozvídá, že jeho rodiče jsou opravdu ti lidé, kterým se narodil. Jenže student Nathan v americkém akčním filmu Bez dechu se dozví opak. Tohle není jeho máma ani táta!

Nathan Harper (Taylor Lautner) si vždycky doma připadal tak trochu divně, jako by pouto mezi ním a rodiči nebylo opravdové. Byl zakřiknutý a trpěl na děsivé noční můry. Když ale jednoho dne náhodně prohlíží se spolužačkou Karen (Lily Collins) internetový server se ztracenými a unesenými dětmi, jeho život se obrátí naruby. Na jedné fotografii je malý kluk. Ale není cizí. Je to on sám! Kdo jsou ale tedy ti rodiče, kteří sedí dole v obýváku? A kde jsou ti praví? Na otázky ale už odpověď nedostane. Než mu táta a máma, kteří ho vychovávali, stačí cokoli říct, jsou zastřeleni. Někdo ze serveru pro unesené děti, kde si Nathan vše ověřoval, totiž zavolal zabijáka Kozlowa. Ale proč?

Nathan s Karen prchají, jsou vyplašení, nevědí, komu můžou věřit a kdo jim jde po krku. Ostrůvkem naděje je Nathanova psycholožka Dr. Bennettová, která celou dobu tajila, že je agentka a Nathana chránila. Bennettová dává oběma mladým pár instrukcí a hlavně klíče od bezpečného domu v Pittsburghu. Zároveň Nathanovi prozradí dvě důležitá jména a telefonní číslo na jistého Martina. Kdo je to a zná cestu k Nathanovým rodičům? Jenže Nathan a Karen jsou stále pronásledováni. Procházejí si doslova peklem – souboje muž proti muži, automobilové honičky, střelba. Přežijí soustředěný útok zabijáků, ale i lidí od CIA? A proč je vlastně Nathan tak důležitý? Co skrývá? A najde nakonec své skutečné rodiče?

Mysteriózní akční thriller Bez dechu si pusťte v neděli ve 22:30 hodin na Primě a najdete odpovědi na všechny otázky!

Čeká vás:

• Svižné tempo

• Krásná ústřední dvojice

• Pulzující akční scény

Ještě o filmu:

1. Připravte se na příjemné setkání s legendární bojovnicí proti vetřelcům. Sigourney Weaverové úžasně sedí rolička psycholožky /agnetky Dr. Bennettové. Hádali byste, že jí v době natáčení bylo 62?

2. Asi vám neunikde podobnost filmu Bez dechu (Abduction, 2011) s legendárními akčními Bourneovkami. I tam jde o dost bolestivé hledání vlastní identity. Hnidopichové sice tvrdí, že Taylor Lautner není zdaleka tak charismatický jako Matt Damon v roli Jason Bournea. Může být… Posuďte sami.

3. Je ale také pravda, že si Taylor Lautner vysloužil za své mírně prkenné herectví nominaci na Zlatou malinu (opak Oskara). A kategorie? Nejhorší herec.

4. Přitom režie se chopil více než schopný John Singleton, který byl za svůj debut Děti ulice (1991) nominován na Oskara za režii. Stal se tak jediným afro-američanem, který byl kdy na Oskara za režii nominován.

5. Jedna z filmových honiček se odehrává na pittsburghském baseballovém hřišti PNC Park. Aby byla scéna co nejautentičtější, natáčelo se během skutečného zápasu. Režisér John Singleton se vyzbrojil jen nejdůležitějšími herci a malým štábečkem. A Taylor Lautner točil na stadionu všechny záběry bez kaskadéra, který by ho nahradil.

6. Scénárista Shawn Christensen napsal první verzi scénáře za necelé dva měsíce. Původní myšlenka byl opravdu jen nápad, jak teenager najde svoji fotku na webu zmizelých osob.

7. Příběhy o hledání vlastní identity Američany zřejmě vždy fascinovaly. Také TV film Tvář na krabici od mléka (The Face on the Milk Carton, 1995) vypráví o patnáctileté studentce, která najde svoji fotku na kartonové krabici od mléka, což je jedno z míst, kam se v Americe tisknou fotografie ztracených dětí, pro případ, že by je někdo zahlédl. I tato dívka začne poté pátrat ve své vlastní minulosti.

(tek)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.