Kdo měl původně hrát postavu Lorelai ze seriálu Gilmorova děvčata?

Lorelai Gilmorová je jedna z nejpodivuhodnějších postav televizní zábavy. Málokdy narazíte na tak vtipnou a rychle mluvící matku, která má dceru o polovinu let mladší, než je ona sama. Lorelai je zkrátka speciální. Kde se autorka seriálu inspirovala? Gilmorova děvčata můžete sledovat každý den na Prima LOVE.

Gilmorova děvčata představují divákům sexy třicátnici, tvrdohlavou Lorelai Gilmorovou (Lauren Graham), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledel). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky.

A právě Loralai se na začátku tisíciletí ukázala jako jedna z mála seriálových postav, která byla single matkou a zosobnění společenského tabu – být matkou v teenagerovském věku.

Jak vznikla Lorelai Gilmorová

Za seriálem Gilmorova děvčata stojí scenáristka, režisérka a producentka Amy Sherman-Palladino, jež vymyslela i sitcom Roseanne. Tvůrkyně seriálů proslula rychlými dialogy, obskurními popkulturními narážkami a dlouhými nepřerušenými záběry mluvících postav. A tak není divu, že slogan seriálu zní: Život je krátký, mluv rychle. Amy Sherman-Palladino se inspirovala hlavně v rámci bláznivých amerických komedií z 30. let 20. století a filmy s Katharine Hepburn a Spencerem Tracym.

Když slavná scenáristka hledala hlavní představitelku, měla velké nároky. Role Lorelai je podle Sherman-Palladino neskutečně těžká, protože její představitelka musí být zábavná, rychle mluvit, zvládnout dobře hrát, být sexy a přitažlivá, ale ne nepřístupná, silná ale ne nepříjemná.

Autorka seriálu si tak dlouho myslela na Sherilyn Fenn, kterou můžete znát z Městečka Twin Peaks. Ale herečka zrovna natáčela jiný seriál, a tak padla šťastná ruka právě na Lauren Graham. Nakonec se ukázalo, že Lauren funguje dokonale i na diváky.

Promítla do postavy Lorelai vlastní osobnost. Její manžel Daniel Palladino se také podílel na natáčení Gilmorových děvčat a prohlásil, že ho vůbec nepřekvapuje, že Amy a Lorelai jsou jako dvojnice – a jsou si velice podobné.

Sledujte na Prima LOVE Gilmorova děvčata každý den 2 díly.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 6. 2023

Úkoly všeho druhu vám dnes budou připadat jako Herkulova práce, Berani. Kvůli přepracování a napětí se můžete cítit trochu pod psa. Možná by bylo dobré, kdybyste si na chvíli odpočinuli o samotě. Pokud to nejde, snažte se alespoň trochu uklidnit. Také některé nečekané změny ve vašem okolí by mohly rozvášnit jazyky. Než začnete dělat ukvapené závěry, nezapomeňte si ověřit fakta.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.