Kdo splní ošemetný Úkol zabít?

Když se úkol zabít teroristu vymkne z rukou, může nastat nebezpečná hra na kočku a myš. Christopher Lambert se do takové hry pustí navzdory svým nadřízeným i vychytralosti nepřítele. Prima family zapněte v pátek ve 22.20.

Páteční noc na Prima family opanuje napínavý thriller s jednoduchým názvem Úkol zabít. Možná si řeknete – další vymyšlená střílečka plná nesmyslných honiček. To je ale omyl! Film je natočený podle skutečných událostí a zabývá se stále živým tématem – potíráním nebezpečných teroristů. Zkušený izraelský tým je dokáže zlikvidovat takřka všude. Jak ale snímek ukáže, problém je v tom, že tentokrát bude mít proti sobě jen těžko předvídatelného nepřítele, který se stává s každou podvratnou akcí zákeřnějším a hůře polapitelným.

Hlavní postavu Tonyho Eckhardta svěřili tvůrci herci s nezaměnitelnou tváří – Christopheru Lambertovi. Tentokrát se herecký idol s velkýma uhrančivýma očima musel popasovat s rolí vedoucího týmu, který má zneškodnit palestinského teroristu Amara. Je jasné, že půjde o víc, než jen o sílu svalů, pěstní souboje a zručnost v zacházení se zbraněmi.

Christopher ale už před natáčením Úkolu zabít několikrát diváky i producenty přesvědčil, že dokáže překročit stín svých slavných raných rolí, jako byli Tarzan a Highlander. Tentokrát jej tedy zažijete spíše zádumčivého a z jeho pohledů vyčtete nejen přemýšlení neobyčejně nadaného taktika, ale i bolest nad ztrátou kolegů a sílu pomsty, která hrdinu žene splnit náročnou misi za každou cenu.

Úkol zabít nabídne skutečně dobrou akční podívanou, přináší ale navíc i trochu evropského filmařského nádechu. Tvůrci se totiž vedle správně načasované akce snažili také o co nejvěrnější navození zničující atmosféry všudypřítomného nebezpečí plného nečekaných útoků. Pro co nejlepší výsledek tak spojili své síly francouzští, britští a lucemburští tvůrci. Vybrali zkušeného režiséra Johna Glena, který se může pochlubit třeba snímkem o Kryštofovi Columbovi, i herce pro další velmi důležitou postavu našeho pátečního filmu – Vincenta Regana. Toho můžete znát například z úspěšného snímku 300: Bitva u Thermophyl nebo z filmu Bathory, kde hraje manžela Alžběty Báthoryové.

Můžete se těšit na:

– nezdolné napětí

– ničivou atmosféru nebezpečí

– nečekané zvraty děje

– skvělé výkony hlavních představitelů

– propracované akční scény

Na film Úkol zabít se podívejte v pátek ve 22.20 na Prima family.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.