Když si Venušanka vezme dovolenou, Marťan zažívá krušné časy. Zvládne péči o tři děti?

Žena a muž. Královské příklady protikladů. Přesto jeden bez druhého nemohou existovat. Martin to dobře ví. A udělá všechno, aby rodina fungovala. Ona totiž láska i hory přenáší. Nalaďte si romantickou komedii Martin a Venuše v pátek ve 20.15 u nás na Primě!

Vendula (Kristýna Liška Boková) je nadějná mladá výtvarnice plánující život umělecké malířky. Ale jen do chvíle, než na vernisáži potká Martina (Marek Taclík). Amorek vystřelí šíp a je po plánech. Nahradí je cit lásky a péče o rodinu, která se kvapem rozroste na pětičlennou. Život ženy v domácnosti je v podstatě oukej... asi tak deset let. Ono totiž čeho je moc, toho je příliš. Martin pracuje s takovým nasazením, že mu na rodinu nezbývá čas. Navíc by měl v rámci povýšení přesídlit do Ruska. Vendulina trpělivost dosáhne vrcholu. Dokázal by se manžel postarat o děti sám?

A tak dojde na sázku. Vendula se na 30 dní vrátí k malování, k původnímu životu, k sobě samé. Martin se postará o tři děti. Netuší, jak těžké časy na sebe přivolal. O děti se sám nikdy nestaral a nemá ani ponětí, jak a co dělat, aby domácnost šlapala. A že by děti měly dodržovat alespoň nějaká pravidla? Pche!

Antikoncepční komedie

Přesně tak nazval film režisér Jiří Chlumský. Scénář Andrey Jarošové a Kristiny Dufkové je plný gagů, při kterých si muži uvědomí svoji odpovědnou roli pánů tvorstva. Ale i oni si filmem přijdou na své – zejména ve scéně, během které Vendula vchází nahá do rybníka. Herečku ovšem zastoupila dublérka. Antikoncepční efekt má například obraz, ve kterém se Martin učí přebalovat. Produkce na scénu spotřebovala nemalé množství čokoládového lískooříškového krému.

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

Populární kniha o vztazích amerického psychologa Johna Graye mohla sice stát na samotném začátku příprav filmu, ale tvůrci si pomohli především spoluprací s českou specialistkou na vztahy Laurou Janáčkovou, která svými zkušenostmi z praxe obohatila některé partnerské dialogy. Režisér Jiří Chlumský se o námětu vyjádřil takto: „Někdy je to skoro opačně. Muži jsou z Venuše a ženy z Marsu. Jsou to skutečně dva světy, které se těžko dávají dohromady a těžko mohou jít po jedné společné cestě. A když se to podaří, je to skutečně zázrak a krásná věc. Myslím, že je dobře, že ženy jsou z Venuše a muži z Marsu a že společně žijeme na třetí planetě – na Zemi.“

Podívejte se na film o filmu:

Podívejte se v pátek večer na českou romantickou komedii Martin a Venuše. U nás na Primě ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.