Kevin Costner a Ashton Kutcher bojují na moři o lidské životy ve filmu Záchranáři

Prominentní záchranář Kevin Costner ví, že vyrvat tonoucího z běsnícího vodního živlu není hračka. Je sám legenda, zachránil desítky životů. Teď se stává učitelem nové generace elitních záchranářů pobřežní stráže. Zvládne udělat z arogantního floutka jedničku? Dívejte se v pátek ve 21.30 na Primu.

Při poslední záchranné akci na moři došlo k nehodě. Vrtulník zavadil o obří vlnu a všichni záchranáři z týmu zemřeli. Až na jednoho. Ben Randall (Kevin Costner) se však z tragédie nedokáže vzpamatovat. A tak je přeřazen na práci instruktora ve výcvikovém centru pro záchranáře, kteří budou nasazováni do těch nejtvrdších akcí na moři. Nováčky začne učit to, co umí nejlíp – zachraňovat a přežít. Benovi jsou fuk výukové manuály a jako učitel je dost nekonvenční. Nejméně polovina adeptů náročný výcvik nevydrží.

Do výcvikového programu se dostane i plavecký šampion Jake Fischer (Ashton Kutcher). Ben začne tušit, že právě tenhle domýšlivý kluk je v jádru dobrý a je blízko k tomu stát se špičkovým záchranářem. Jake skutečně absolvuje a je nasazen na službu v Beringově moři. Při zachraňování posádky z potápějící se lodi se ale dostane dovnitř trupu, kde je uvězněn a dochází mu vzduch. Je nasazen další záchranný tým, který vede Ben. Až teď dostane Jake od svého učitele tu nejdůležitější lekci…

Na co se můžete těšit:

  • Kevin Costner je opět ve skvělé formě a Ashton Kutcher už vyrůstá z rolí nedozrálých mladíčků.
  • Napínavě natočené záchranářské akce na rozbouřeném moři.
  • Scény z výcviku (protentokrát ne vojenského), kdy se ze záchranářských zobáků stávají opravdoví chlapi

Věděli jste, že…

1. Tragická úvodní záchranná mise, v níž havaruje vrtulník a Ben Randall přijde o své kolegy, byla natočena podle skutečné události.

2. Originální anglický název The Guardian znamená strážce či ochránce. Odkazuje na mýtus, který v úvodu filmu vypráví o jakési síle, která lidem ztraceným na moři a bojujícím o život dodává sílu a touhu žít, jako by je nadnášela a nedala jim propadnout do hlubin.

3. Ve filmu uvidíte několik dokumentárních sekvencí skutečných záchranných misí a také sekvence z tréninkových kurzů pobřežní stráže.

4. Scény, které se měly odehrávat při závěrečné scéně v Beringově moři, se točily v Elizabeth City v Severní Karolíně. Aby evokovaly pocit ledového polozamrzlého moře, bylo použito 30 tisíc kilogramů ledu.

5. V severokarolínském městě Elizabeth City se nachází skutečná škola pro záchranáře pobřežní stráže zvaná „A school“.

6. Jednoho z adeptů na záchranáře si zahrál plavec Mark Gangloff, který vyhrál olympijské zlato v Aténách 2004.

7. Film má dva rozdílné závěry. Ten druhý lze najít v bonusových materiálech na DVD. Tvůrci vybrali ten filmový proto, že má prý větší emocionální dopad na diváka.

Dobrodružné akční drama Záchranáři si vychutnejte v pátek ve 21.30 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.