Kterak Krvavá minulost dohnala drsňáka Seagala

Syn amerického žida a irské katoličky v roli bývalého ruského gangstera? Proč ne. V jednoduchém příběhu o pomstě na slušném mafiánském pozadí předvádí Steven Seagal na své poměry i věk nadprůměrný výkon. Těšte se v sobotu, ve 21.35 na Primě!

Steven Seagal, rok uvedení 2009. Jak málo někdy k vylíčení jednoho filmu stačí. Ale vážně. Samozřejmě, že Steven zestárl a ne málo, ale jinak klobouk dolů. Film není odfláknutý, je patrná snaha o moderní vzhled a ani jedno z tria scénář, režie, kamera výrazně nezaostává za těmi ostatními.

Steven Seagal zhubl, v několika záběrech ho zahlédneme dokonce jen v tričku, což se nám v posledních letech nepoštěstilo, a nejen že párkrát popoběhne, on dokonce v plném nasazení běží! Souboje mají razanci, jsou rozmanité a Seagal v nich dělá skoro všechno, takže dabéra vidno jen minimálně.

Podívejte se na upoutávku na film Krvavá minulost:

Zápletka tak jako u většiny akčních snímků není až tak důležitá. Hlavní hrdina trochu překvapivě není tajný agent, ani vysloužilý polda, ale vysloužilý ruský gangster, který se nyní baví psaním kriminálních románů. Když je však jednoho dne jeho bývalá manželka zavražděna a dcera vážně zraněna, je přinucen odložit pero a na chvíli se opět chopit zbraní těžšího kalibru... Pokud vám akční filmy nikdy nic neříkaly, nemá cenu lámat to přes koleno, tenhle vás o jejich kvalitě nepřesvědčí. Pokud si ale občas nějaký rádi dáte, budete mile překvapeni. Steven si zaslouží pochvalu za jeden ze svých nejlepších výkonů novodobé éry a to nejen na poli akčním (kde v sedmapadesáti působí paradoxně mnohem více živě než dříve), tak i hereckém. Po celou dobu je z filmu cítit snaha natočit slušný akční film s klasickým drsným hrdinou, jak se to dělalo ještě na začátku devadesátých let. A ta se cení.

Věděli jste o filmu Krvavá minulost, že...

  • Filmová exmanželka a máma, herečka Inna Korobkina, je ve skutečnosti skoro o rok mladší, než její filmová dcera, Laura Mennell.
  • Pracovní název snímku zní Ruslan a natáčelo se od 12. května do 16. června roku 2008 v Kanadě.
  • A ještě poznámka na závěr: Striptýzové kluby v New Jersey nesmí podávat alkohol. Pokud alkohol podávají, tanečnice musí být „oblečeny“ alespoň do tanga kalhotek.

Krvavá minulost v sobotu, ve 21.35 na Primě

Krvavá minulost

(Akční / Thriller, USA / Kanada, 2009)

Režie: Jeff King

Scénář: Mark James

Kamera: Tom Harting

Hudba: Peter Allen

Hrají: Steven Seagal, Mike Dopud, Igor Žižikin, Robert Wisden, Inna Korobkina, Zak Santiago, Laura Mennell, Crystal Lowe, Brad Loree, Holly Eglington, Dan Payne, Colin Lawrence, Brad Kelly, Brent Stait, Aleks Paunovic, Josh Blacker, Ingrid Torrance, Paul Lazenby, Jevgenij Lazarev

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.