Kultovní akčňák na večer: Je na čase sbalit prachy a vypadnout

Kdo je naladěný na černý humor, panoptikum party zlodějů a zločinců nejrůznějšího kalibru z londýnského podsvětí, a komu nevadí ve filmu „trocha“ krve a násilí, pro toho tu je kultovní film Sbal prachy a vypadni britského scenáristy a režiséra Guye Ritchieho. Prima ho vysílá v pondělí ve 23.25.

Dlouholetí kamarádi Bacon, Eddy, Tom a Soap dají dohromady 100 tisíc liber. Chtějí, aby se Eddy, který je brilantní karbaník, mohl zúčastnit tradiční každotýdenní partičky u mocného šéfa podsvětí Harryho „Sekery“, kde se hraje o velké peníze. Plán je takový, že tam Eddy těžce nasbíraných sto tisíc pořádně rozmnoží. Jenže mafián Harry se nechce nechat oškubat, a pomocí kamery instalované za Eddym „odečítá“ jeho karty.

Eddy nejenže prohraje svých sto tisíc, ale ještě se nechá uvrtat do půjčky od Harryho, protože stále věří, že peníze vyhraje zpátky. Na konci večera odchází „lehčí“ o půl milionu liber a s výhrůžkou, aby zaplatil do týdne. Za každý den prodlení ve splátkách přijdou všichni z Eddyho party o jeden prst na noze.

Po karetní předehře nastává ta pravá legrace. Čtyři kamarádi se snaží všemožně sehnat peníze. Poctivou cestou se to nedaří, a tak se rozhodnou ukrást peníze a drogy partě gangsterů z vedlejšího domu, kteří taky někoho okradli. Potřebují ale zbraně, které koupí od jednoho překupníka z podsvětí, ukáže se ale, že jde o zbraně, po kterých pase někdo mocný, neboť jsou to velmi cenné starožitné kousky. Děj se rozrůstá o další a další zloděje, vrahouny, násilné vymahače dluhů, nelítostné bodyguardy a jiné postavičky londýnské galerky. Film je nabitý super vtipnými hláškami, režijními nápady a rychlými střihy. Podaří se čtveřici přátel peníze nějak splašit a zaplatit dluh? Nebo přijdou o prsty nebo možná i o život?

Zajímavosti o filmu:

  • Režisér Guy Ritchie, mj. bývalý manžel zpěvačky Madonny, v tomto filmu objevil dva skvělé herce, ze kterých jsou dnes hvězdy. Jedním z nich je Vinnie Jones, který si zahrál postavu Velkého Chrise, drsného vymahače dluhů.
  • Vinnie Jones je bývalý velšský mezinárodní fotbalový hráč. Na svůj první natáčecí den přišel rovnou z policie. Byl tam zadržen, protože fyzicky napadl svého souseda.
  • Dalším filmovým objevem byl Jason Statham v roli Bacona. Toho Guy Ritchie našel doslova na ulici. Jason pracoval jako pouliční prodejce a prý občas prodával i kradené zboží.
  • Film měl ohromný úspěch, ale stál jen něco málo přes milion liber. Celosvětově vydělal 25 milionů dolarů. A v roce 2004 byl magazínem Total Film vyhlášen jako 38. nejlepší britský film všech dob.
  • Uvidíte mnoho neokoukaných tváří talentovaných herců i neherců.
  • Pozor! Ve filmu je celkem 16 mrtvol a sprosté slovo fuck tu zazní 125krát.

Komediální krimithriller Sbal prachy a vypadni si můžete pustit v pondělí večer ve 23.25 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.