Seriály a filmy

25. července 2018 19:57

Kuriozita z Kolumbie: Lupiči se chystali vyloupit obyčejný obchod se 118 let starou zbraní za půl milionu

Bizarní případ se odehrál tento měsíc v kolumbijské Cartageně. Místní policie tam zatkla dva muže, kteří se zrovna chystali přepadnout obchod s oblečením. Všichni zúčastnění se pak asi nestačili divit, když se ukázalo, že zbraň, pomocí které chtěli pachatelé loupež spáchat, je ve skutečnosti cenný archivní kousek.

Když policisté dvojici mužů zatýkali, čekali asi ledacos. Rozhodně ale ne to, že u nich najdou pistoli z roku 1900. Luger P.08 Parabellum se začal vyrábět v Německu na začátku 20. století a exemplář, kteří měli lupiči k dispozici, patří vůbec k těm nejstarším!

Dočasná starostka Cartageny Yolanda Wongová pak podle serveru Colombia Reports uvedla, že tento typ zbraně se prodával do roku 1942. Dnešní hodnota tohoto Lugeru prý přesahuje 22 tisíc dolarů (přibližně půl milionu korun). Podle místní policie má sice zbraň, kterou vyrobila německá zbrojovka před 118 lety, ošuntělý zevnějšek, mechanismus ale funguje perfektně.

Dvojice „povedených“ lupičů si teď asi pořádně drbe hlavu. I kdyby se jim loupež povedla, kořist by zcela jistě nedosahovala ani zlomku ceny zbraně, kterou dost možná považovali za pouhý „starý krám“. Jak se tento drahocenný kousek dostal mužům do ruky, kolumbijská média neuvádějí.

Luger P.08 začala roku 1900 vyrábět továrna Ludwiga Loeweho Deutsche Waffen- und Munitionsfabriken. Díky její spolehlivosti ji používali němečtí vojáci v první i druhé světové válce. Lehce pozměněný model se pak v Západním Německu vyráběl i po skončení druhé světové války.

Sdílejte článek
Štítky policie Kolumbie zbraň loupež lupiči

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.