L. A. - Přísně tajné: Odvrácená tvář města andělů v neděli večer na Primě

Jestli máte někdy pocit, že dnešní doba je plná kriminality, násilí a brutálních praktik a jedinec nemá žádné zastání, máme pro vás uklidňující pozvánku. Kriminálka L. A. přísně tajné vás přesvědčí, že v 50. letech to v takovém Los Angeles vypadalo podstatně hůře. Prima ji vysílá v neděli ve 23.20.

Tématu varem, zmatky a korupcí kypící policejní stanice uprostřed mnohamilionové americké megalopole se na základě velmi dobrého scénáře chopil režisér Curtis Hanson.

Zřejmě i díky spolupráci se herci jako jsou Kevin Spacey, Russell Crowe, Danny DeVito nebo Kim Basingerová pak v roce 1997 vznikla neotřelá a dechberoucí kriminálka, jejíž shlédnutí potěší nejen milovníky detektivního žánru.

Tři zcela odlišní policisté se snaží odhalit spiknutí v policejních řadách a přitom si zachránit svůj život. Ed Exley (Guy Pearce) je nadějný zlatý hoch mezi policajty, neústupný, jdoucí hlava nehlava za svým cílem, řídící se heslem nikdy se nenechat uplatit. Buda Whitea (Russell Crowe) život naučil se s nikým nemazlit.

Tenhle drsňák je schopen vztáhnout pěst i na křehkou hollywoodskou divu Lynn (Kim Basingerová), do níž se zamiloval. Jacka Vincennese (Kevin Spacey) více než zákon zajímají vnadné kočičky a rychlý výdělek. Tihle tři spojí po počátečních nesympatiích své síly, aby odhalili pravdu skrývající se v temném světě losangelského zločinu…

Zavražděná kráska

Detektivové pátrají v Los Angeles po pachatelích několika vražd, z nichž jednou je i podivná smrt tajemné krásky Susan Leffersové při krvavém přepadení v restauraci Nite Owl.

Na první zřejmě bude mezi vraždami existovat nějaká spojitost, při bližším pohledu ale vyplouvají na povrch komplikované vztahy mezi detektivy a jejich informátory z losangeleského prostředí. Schéma pro dokonalý thriller je dané, stačí se jen pohodlně uvelebit na pohovce a sledovat, jak se komplikovaná zápletka nakonec rozuzlí.

L.A. - Přísně tajné sledujte v neděli na Primě od 23.20.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.