Seriály a filmy

14. května 2018 10:49

Láska a krev: Příběhy tří vlivných vdov po největších zločincích světa

Odvážné ženy jsou v trendu už od prvopočátků. Tyto dámy se nebály začít si s nebezpečnými muži a ani ony samy nejsou žádné hodné holky. Pojďme se podívat na tři úplně odlišné příběhy zločinců a jejich lásek z různých koutů světa - Spojených států, Itálie a Ruska.

Virginia Hill (1916-1966)

Zkrátka jednoduché děvče z obyčejné mnohodětné rodiny, které si vybudovalo neuvěřitelnou kariéru. Nešlo ale o legální práci, proslavila se díky svému působení v kriminálním podsvětí. Jako mladičká dívka pracovala v nočních klubech, které patřily mafii. A právě tam si našla ty ‚‚správné kontakty‘‘, které jí v budoucnosti pomohly. Díky svým konexím získala Virginia práci u samotného Al Caponeho, kdy dělala kurýra a pašovala nelegální zboží. Ani volnočasové aktivity nebyly úplně klasického ražení. Když nebyla Hill v práci, vytahovala špínu na hollywoodskou elitu a vydíráním z ní mámila peníze.

Když Virginia potkala gangstera a svého budoucího muže Bugsyho Siegela, ten byl v té době ženatý. I přesto se do Virginie zamiloval a milenecký vztah před nikým neskrýval. Hill se ‚‚jakoby‘‘ stala jeho druhou pololegální manželkou .

Bugsy Siegel stál u zrodu mafie v Las Vegas. Po válce ve státě Nevada zahájil byznys hazardních her, roku 1946 otevřel hotel-casino Flamingo, hledal a zval si k sobě milovníky rulety a karetních her. No a vytahoval z nich nereálné peníze. Virginia mu pomáhala jak se zařízením interiéru, tak s hledáním investorů. Jelikož měla dívka zkušenosti z práce u Al Caponeho, tady se jí hodily a ona vyvážela peníze do švýcarských bank, kde jejich společný majetek stále narůstal. Problém byl ale v tom, že jejich spolupracovníci moc dobře věděli, kdo je Bugsy a jeho žena, nelíbilo se jim to a rozhodli se ho podvést. Siegel vůbec nerozuměl stavbám a právě toho jeho kolegové využívali, zvedali minimální ceny stavebního materiálu na nereálné částky a celá stavba hotelu vyšla místo 20 milionů na v přepočtu šílených 120 milionů korun.

Hotel Flamingo začal pořádně vydělávat a kolegové investoři-gangsteři se rozhodli Siegela zbavit, aby měli celý majetek pro sebe. V létě roku 1947 byl Bugsy zastřelen a atentát byl plánován i na jeho ženu, kdyby nebyla tou dobou v Pařiží. Tvrdí se, že Hill byla ve Francii záměrně - prý za vysoký finanční obnos a záchranu svého života prozradila, kde se její muž nachází a sama utekla.

Virginia Hill byla u soudu jako svědek a poté, co byla právními orgány obviněna z neplacení daní, utekla do Evropy znovu. Tam se vdala za lyžařského instruktora. Celý život žila ve strachu. Ne z policie, ale z odplaty mafie, proto všechny své peníze gangsterům vrátila a poslední léta svého života strávila skromně v Alpách.

Na jaře 1966 spáchala 49letá Virginia sebevraždu v Salzburgu, když vypila nadměrné množství tabletek na spaní. Většina jejího okolí ale v sebevraždu nevěřila, všichni tvrdili, že prý ji otrávili její byznysoví partneři.

Raffaella D'Alterio (1966)

Nejsilnější italská mafie vznikala v 18. století 150 let před sicilskou mafií. Gangy a klany existují dodnes a zločinecké podsvětí neustále terorizuje některá vybraná městečka. No a přestřelky v Neapoli jsou na denním pořádku. Jen za posledních 30 let bylo určitým mafiánským gangem zastřeleno přes 4 tisíce lidí. Obyvatelé města si ale troufli na protest až roku 2009. A ve stejném roce byl spáchán neúspěšný atentát na gangsterku Raffaellu D‘Alterio známou pod přezdívkou Kočička.

Raffaella stála v čele klanu svého muže Nicoly Pianeseho, který zemřel roku 2006. Skupina Pianese-D‘Alterio si vydělávala především pašováním narkotik a vydíráním. Za dobu velení této dámy se z gangu stávalo stále významnější uskupení a to se samozřejmě nelíbilo jejím konkurentům. Na druhou stranu, Raffaella měla nepřátele i mezi svými lidmi, kteří podezřívali vdovu v úmyslném zabití jejího muže. Roku 2009 nespokojenost s existencí této ženy vyvrcholila v pokus o vraždu ženy. D‘Alterio však nezničila kulka, nýbrž policie.

Roku 2012 zatkla italská policie 66 členů gangu i samotnou kmotru Raffaellu, jejího syna a dvě dcery. Desetina rodinného majetku byla konfiskován (vycházela na v přepočtu 200 milionů korun): sedm firem, osm bytů, 87 automobilů a motorek a 35 bankovních účtů. Mezi všemi zabavenými věcmi se ocitlo i červené Ferrari s poznávací značkou ze zlata. To bylo darem Raffaellina zetě. Ne všechny ženy mají tak štědré zetě. Na druhou stranu, nevycházet s tchýní, která je vůdcem jednoho z nejděsivějších gangů všech dob není nejlepší nápad.

Kočička byla obviněna z padělání peněz, vydírání, loupeží a krádeží, a z nezákonného držení zbraní a narkotik. Všechny tyto organizované činy vydělávaly celému gangu přes 400 miliard ročně.

Před dvěma lety pronesl soud konečný verdikt. 19 mužů společenství včetně Raffaellina třicetiletého syna dostali 14 let ve vězení. Prozatím se jedná o nejsurovější trest za historii celého gangu. Samotná vůdkyně na rozhodnutí soudu stále čeká.

Nikol Kuznecova (33)

Ruská herečka Nikol Kuznecova před třemi lety oznámila, že vychovává syna od Vyacheslava Ivankova, zemřelého lupiče a vraha pod přezdívkou Japončík. Ivankov byl postřelen roku 2009 a dva měsíce nato v nemocnici zemřel. Vyacheslav byl sice ženatý s jinou ženou, ale právě Nikol si říká jeho vdova, protože v posledních letech zločincova života mezi nimi byl ‚‚právoplatný vztah’’.

Zda spolu dvojice skutečně byla a nějaký milenecký vztah mezi nimi panoval, to se neví. Ostatně i informace i Nikolině životě jsou velmi těžko dohledatelné. Podle všeho se ale dívka narodila v rodině jistého movitého byznysmena a byla vychovávána velmi stroze. Japončík byl dobrým přítelem jejího otce a znal dívku už od dětství. Podle okolí zesnulého mafiána si Ivanov začal Nikol všímat jako ženy tehdy, kdy se poprvé projevila v kriminálním podsvětí. Údajně byla prostředníkem při vyjednávání jednotlivých spolků. Kuznecova upřesnila, že si vybudovala vážené jméno: ‚‚Vždy odcházím s tím, co potřebuji, a pro co jsem si přišla.‘‘ Zároveň se dívka nechala slyšet, že ne vždy dochází k dohodám v mírové atmosféře. ‚‚Styl vyjednávání se v posledních letech hodně změnil. Po lesích se už v černých jeepech neproháníme a mrtvoly tam taky nezakopáváme. Aby došlo k řezání prstů a jiných částí, člověk musí být pořádně drzý a nevstřícný.‘‘

Nikol si vždy přála mít tetování v podobě ‚‚zlodějské hvězdy‘‘, kterou mají všichni uznávaní lidé ve zločineckém podsvětí. Zároveň si zrzavá kráska přeje prorazit i ve světě filmu.

Je známo, že Kuznecova trpí vážným onkologickým onemocněním. Rakovina napadla její dýchací cesty a Nikol přišla o hlas. Aby mohla vůbec dýchat, už od dětství má v krku zabudovanou tracheotomickou trubici. Mluvit sice dnes již může, ovšem velmi tiše a spíše šepotem. Právě proto má téměř vždy připevněný mikrofon. Její stav se stále zhoršuje a Nikol se bez stálých chirurgických zákroků už téměř neobejde. Podle jejích slov prožila za svůj život již 286 operací a mnoho dalších je za rohem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.