Legendární bojovník Rambo se vrací na Primu

Uplynulo 26 let od okamžiku, kdy si Sylvester Stallone poprvé uvázal na čele přes své dlouhé černé vlasy šátek a vydal se do akce coby bývalý voják John Rambo. Vypravte se s ním již po čtvrté, tentokrát až do pekla a zpět. V sobotu od 22 hodin na Primě.

Sám proti naprosté přesile, bez mrknutí oka zneškodňoval protivníky. Namakané svaly, znalost boje, přesná muška a instinkt zabijáka. Ve filmové čtyřce Rambo: Do pekla a zpět Stallone opět dokazuje, že i po těch letech na to stále má a kdo by ho nazval akčním dědečkem, tak se šeredně plete.

Čtvrtý díl Ramba je nejkrvavější ze všech pokračování, odehrává se v Barmě zmítané občanskou válkou, kde vládní vojáci vraždí nevinné civilisty, verbují děti, znásilňují ženy a plení vesnice. Do země se v rámci humanitární mise chystá skupina misionářů. Někteří z nich jsou lékaři a putují do vzálené vesnice. Misionářka Sarah (Julie Benz) přemluví Johna Ramba (Sylvester Stallone), aby je do Barmy odvezl na své lodí. Ten je bezpečně dopraví na místo určení a odjíždí.

V horách ale řádí krutí vojáci barmského plukovníka Ayee Lt. Aye (Aung Aay Noi). Při útoku na vesnici misionáře zajmou a odvezou do vojenského tábora. Reverend Arthur z Colorada, odkud misionáři pocházejí, rozjíždí záchrannou akci. Najme skupinu střelců, kteří mají za úkol misionáře osvobodit. A Rambo je má na místo dovézt lodí a pomoct při záchraně Sarah a ostatních misionářů. Jenže to nepůjde vůbec lehko a na všechny čeká pořádná akční řežba.

Nesmrtelný Rambo v čase

1. Rambo: První krev (1982)

2. Rambo II. (1985)

3. Rambo III. (1988)

4. Rambo: Do pekla a zpět (2008)

5. …a na pětku se čeká!

Co možná nevíte:

  • Pozor rambovská čtyřka je velmi násilná! Ve filmu zemře 236 lidí, 83 rukou Ramba a spol., ty ostatní zabijí nepřátelští barmští vojáci. První smrt nastane už ve čtvrté minutě filmu!
  • V tomto filmu poprvé není Rambo úplným solitérem. Ale bojuje částečně po boku s dalšími vojáky.
  • Sylvester Stallone tu hraje hlavní roli, režíruje a napsal i scénář. Je to poprvé, co se na scénáři vůbec nepodílel spisovatel David Morrell, který je autorem původní novely První krev a na všech třech předešlých dílech spolupracoval.
  • Nápad umístit děj filmu do Barmy se zrodil tak, že Stallone napsal do OSN. Ptal se, o kterém válečném konfliktu média nejméně píší. Odpověď byla – Barma, kde více než šedesát let probíhá krvavá občanská válka. A tak bylo místo konfliktu rozhodnuto.
  • V Barmě byl film zakázán, ale díky černém trhu je tam přesto dobře znám. Zejména mezi opozičními Karenskými bojovníky za svobodu.
  • Sylvester Stallone natáčel čtvrtého Ramba ve svých 61 letech!!! Při přípravě se neuvěřitelně nadřel. Kromě pistolí a samopalů používá k boji před kamerou holé ruce, luk, nůž i mačetu. Aby byl ve formě, trénoval dvojfázově 6 dní v týdnu.
  • A ke komu si šel pro pochvalu? Jako první údajně shlédl Stalloneho film jeho velký kamarád a další akční hrdina Arnold Schwarzenegger. Arniemu se nový Rambo prý moc líbil.

Na krví nasáklý dobrodružný thriller Rambo: Do pekla a zpět se dívejte v sobotu večer ve 22 hodin na Primě!

Sdílejte článek
Štítky Rambo

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.