Seriály a filmy

4. června 2018 06:03

Iva Kropáčková

Lékárnička pro ženy (nejen) na léto: 2 účinné přípravky, které byste měla mít po ruce

Léto je za dveřmi a s ním i plavková sezóna. A právě v tomto období roste počet žen, které mají problémy s vaginálním zánětem. Představíme vám možnosti, jak se lze zdravotních problémů lépe zbavit, nebo jim úplně předejít...

Nepříjemné infekce, které se projevují svěděním, pálením, zápachem, ale i výtokem nebo bolestivým pohlavním stykem, opakovaně trápí nejednu ženu. A to nejenom v létě, ačkoliv především v tomto ročním období počet pacientek vždy roste. Důvodem je totiž časté koupání v chlorované vodě, ale také dlouhá doba v mokrých plavkách mimo bazén, kdy vlhké prostředí podporuje množení kvasinek a vznik zánětů. Kromě koupání ale tyto nepříjemné zdravotní problémy, mezi které patří nejčastěji mykózy a bakteriální vaginózy, způsobuje také těhotenství, stres nebo užívání antibiotik.

Lehčí infekce lze potlačit volně prodejnými prostředky – laktobacily, výplachy nebo antimykotiky. Těžší je nutno léčit ve spolupráci s doktorem, kdy léčba často zahubí nejen původce zánětu, ale i přátelské mikroorganismy. Vždy je velmi vhodné po přeléčení (tedy po eliminaci „nepřátelských“ bakterií) napomoci obnově vaginálního ekosystému vpravením „přátelských“ vaginálních bakterií. Ty odpovídající prostředí přitom zajistí nejen po léčbě, ale i preventivně. Tedy umí zabránit i vzniku zánětu. Tělu přátelské laktobacily obsahují dva probiotické přípravky značky GYNIMUN, které lze volně koupit v lékárnách.

GYNIMUN Intim Protect - Podpoří léčbu i udrží zdravou flóru

Tato vaginální probiotika obsahují patentované kmeny laktobacilů a pomáhají nejen při léčbě kvasinkových zánětů. Rychle vás zbaví i méně závažných, přesto nepříjemných projevů v oblasti intimních partií, jako je zápach, neobvyklý výtok či mírné, nespecifické potíže (vaginální dyskomfort). Gynimun INTIM Protect ale velmi účinně podporuje i léčbu mykózy, která se projevuje svěděním a tvarohovitým výtokem, a předchází jí obnovou přirozeného pH v pochvě.

Vaginální probiotikum Gynimun INTIM Protect, Foto: gynimun.cz

Užívá se jedna pastilka denně po dobu 10 dnů, problémy ale většinou odezní mnohem dříve – vícedenní kůra je důležitá pro definitivní doléčení a obnovení zdravé vaginální mikroflóry. V případě kvasinkové mykózy je třeba začít užívat pastilky až po úspěšném přeléčení pomocí výplachů či antimykotik.

>> DOPORUČUJEME: Trápí vás intimní zdravotní problémy? Zeptejte se na radu lékaře online

GYNIMUN Dual Protect - Harmonizuje vaginální i střevní mikroflóru

Gynimun DUAL Protect je jediné duální probiotikum na českém trhu. Duální znamená, že obsahuje jak kmeny laktobacilů, které fungují ve střevě, tak speciální vaginální kmen. Díky tomu ženám zajišťuje harmonizaci nejen střevního, ale i vaginálního prostředí. Jedná se o doplněk stravy, který se může, respektive je vhodné konzumovat při i po užívání antibiotik, kdy pomáhá zabránit následnému rozvinutí nejen vaginálních infekcí a oslabení organizmu.

Gynimun DUAL Protect zajistí zdravá střeva i intimní partie..., Foto: gynimun.cz

Preventivně se užívá jedna kapsle denně (pro silnější efekt dvě kapsle denně), ideálně s jídlem nebo po jídle. Pokud zároveň berete antibiotika, je třeba nechat rozestup – pastilku Gynimun DUAL Protect si vezměte dvě až tři hodiny před nebo po jejich užití.

Minimální doba užívání je sedm dní, nejprospěšnější pro dlouhodobou spokojenost je vhodné několikadenní proceduru zopakovat například šestkrát ročně.

Vše o rychlé pomoci i prevenci gynekologických potíží najdete na Gynimun.cz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.