Leonardo DiCaprio vyšetřuje vraždu na Prokletém ostrově

Detektiv Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) vyšetřuje záhadné zmizení pacientky vězeňské psychiatrické léčebny. Přitom musí sám bojovat o zachování vlastní příčetnosti. Hvězdně obsazený thriller Martina Scorseseho vysíláme v pátek ve 21.55 na Primě.

Kolegové Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) a Chuck Aule (Mark Ruffalo) přijíždějí na prokletý ostrov Shutter pátrat po šílené vražedkyni (Emily Mortimer), která zmizela ze své cely ve vězeňské psychiatrické léčebně.

Píše se rok 1954 a Amerika se dosud nevzpamatovala z následků druhé světové války. Atmosféra je napjatá také kvůli neustálé paranoii domnělého i skutečného komunistického ohrožení.

Daniels je obětí své doby. Válečný veterán neustále vzpomíná na prožité hrůzy, a navíc se musí vyrovnat se smrtí manželky (Michelle Williams). Prokletý ostrov se pro něj stává osudovým místem. Danielsovi rychle dochází, že tady není něco v pořádku. Začíná podezírat zdejší lékaře vedené doktorem Johnem Cawleym (Ben Kingsley), že jejich metody nejsou v souladu s Hippokratovou přísahou. Zároveň se u něj projevují čím dál častější záchvaty a musí bojovat o vlastní příčetnost.

Co možná nevíte

Prokletý ostrov režiséra Martina Scorseseho (Zuřící býk, Mafiáni, Špinavé ulice, Casino) vznikl podle stejnojmenného románu Denise Lehana.

V hlavní roli hraje Leonardo DiCaprio (Titanic, Počátek, Vlk z Wall Street, Skrytá identita).

Prokletý ostrov se stal čtvrtým společným filmem Martina Scorseseho a Leonarda DiCapria. Předtím spolu natočili Gangy New Yorku, Letce a Skrytou identitu. Od té doby spolu zatím spolupracovali na Vlkovi z Wall Street.

Scorsese a DiCaprio původně plánovali natočit nejprve Vlka z Wall Street. Nepodařilo se jim ale sehnat dostatek peněz. Proto se vrhli na Prokletý ostrov. Na Vlka z Wall Streetu došlo až o tři další roky později.

Scorsese prošpikoval Prokletý ostrov odkazy na mnoho klasických filmů. Obecně se dá brát jako jeho pocta tvorbě Alfreda Hitchcocka. Velkou inspirací se staly také dramata Laura a Kabinet doktora Caligariho.

Hlavní hrdina je traumatizovaný zážitky z osvobození koncentračního tábora Dachau. Jde o skutečnou historickou událost. Tábor Dachau byl osvobozen americkou armádou na sklonku druhé světové války 29. dubna 1945.

Prokletý ostrov patří k nejúspěšnějším filmům Martina Scorseseho.

Scorsese v současnosti spolupracuje s kabelovou televizí HBO na přípravě seriálu Ashecliffe (pojmenovaném stejně jako vězeňská psychiatrická léčebna z Prokletého ostrova). Ten by se měl odehrávat před událostmi z filmu.

Scorsese a HBO už úspěšně spolupracovali na dobovém gangsterském seriálu Impérium – Mafie v Atlantic City.

Detektivní Thriller Prokletý ostrov vysíláme v pátek ve 21.55 na Primě.

(USA, 2010)

Režie: Martin Scorsese Hrají: Leonardo DiCaprio, Emily Mortimer, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Max Von Sydow, Michelle Williams, Jackie Earle Haley

Sdílejte článek
Štítky Leonardo DiCaprio thriller Martin Scorsese Prokletý ostrov Ben Kingsley

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.