Lucy Liu málem odmítla roli v Ally McBealové. Ta nakonec změnila její kariéru

Sherlock Holmes: Jak prosté IV (12) - upoutávka

Buď a nebo. Buď vám totiž zvoní telefon s nabídkami hereckých prací, nebo po vás neštěkne ani pes. To musela před lety řešit tehdy řadová herečka Lucy Liu, již můžete sledovat každou středu na Prima LOVE v Sherlockovi Holmesovi. Proč roli drsné právničky nakonec vzala?

Co uvidíte ve středu večer na Prima LOVE?

Ve středu ve 20.15 můžete sledovat seriál Sherlock Holmes: Jak prosté. Uvidíte v něm i netradičního dr. Watsona. Toho hraje právě hollywoodská hvězda Lucy Liu. Netradiční gender klasického kolegy Sherlocka Holmese způsobil v Americe pořádný poprask.

Co uvidíte ve středu? Gregsonův kolega z protidrogového oddělení požádá Sherlocka, aby zorganizoval loupež uvnitř těžce ozbrojeného a prakticky nedobytného zařízení drogového gangu…

Role v Ally McBealové byla průlomem její kariéry

Největší průlom pro herečku čínského původu přišel v roce 1998, když dostala roli Ling Woo v seriálu Ally McBealová. Na konkurzu zkusila roli Nelle Porter, kterou nakonec hrála australská herečka Portia DeRossi, jež sice stále hraje, ale je daleko známější jako manželka úspěšné moderátorky Ellen Degeneres.

Lucy na producenta Davida E. Kelleyho udělala takový dojem, že speciálně pro ni vytvořil roli Ling Woo. Role nemilosrdné právničky byla původně pouze epizodní. Ale charisma Lucy a její ztvárnění ženy, která vrčí na své kolegy, způsobilo, že se stala tak oblíbenou postavou, že díky fanouškům už nebylo pro producenty cesty zpět. Role v Ally McBealové tak Lucy Liu rozjela stylově kariéru a zcela jistě jí otevřela dveře do Hollywoodu.

V JAKÝCH ZÁSADNÍCH ROLÍCH SE LUCY LIU OBJEVILA? VÍCE NA PRIMA LOVE

Divadlo versus epizodní role

A přitom stačilo málo a bylo po kariéře. Lucy Liu v nedávném rozhovoru potvrdila, že roli v Ally McBealové skoro odřekla. Ve stejný moment totiž dostala nabídku na hraní v divadle, které mělo trvat tři měsíce, zatímco v All McBealové to měla být pouze práce na osm dní.

NA CO SE NESMÍTE PTÁT LUCY LIU?

"Do rozhodování tenkrát zasáhla má manažerka, která mi řekla, ať vezmu roli v televizním seriálu. Jelikož na tom trvala, tak jsem roli vzala," tvrdí Lucy Liu a může jí děkovat za tak moudrou radu.

Sledujte Sherlocka Holmese: Jak prosté každou středu ve 20.15 na Prima LOVE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.