Lucy Liu se s Sherlockem Holmesem vrátila na místo svého dětství

Sherlock Holmes: Jak prosté V (2) - upoutávka

Lucy Liu je holka z Queensu, z nebohaté části New Yorku. A jak se zdá, je mu stále věrná. Jak vzpomíná na své dětství s rodiči-emigranty?

Co uvidíte ve středu večer na Prima LOVE?

Sherlock je unesen drogovým gangem, který si ho následně najme na pátrání po vrahovi svého nejlepšího pašeráka. Watsonová mezitím pomáhá svému bývalému pacientovi vrátit se zpátky do normálního života a také najít jeho dceru.

Více uvidíte na Prima LOVE ve 20.15 v Sherlockovi Holmesovi!

Vyrůstat v Queensu chce odvahu

Lucy Liu, dcera dvou čínských emigrantů, se rozhodně nenarodila se stříbrnou lžičkou v ústech, naopak. Její začátky byly opravdu těžké. Na konci sedmdesátých let byl New York poněkud divoké místo k žití, nájmy byly levné (na rozdíl od dnešní doby, kde se New York řadí mezi jedny z nejdražších míst na světě) a kromě toho byl také hodně inspirativní. Město, které nikdy nespí, bylo a stále ještě je spojovatelem různých sociálních změn, které byly ne vždy bezpečné. V Queensu můžete být ještě dnes svědkem střílení za bílého dne nebo souboje gangů.

Lucy Liu se narodila dvěma vědcům, maminka se zabývala biochemií, tatínek byl technický inženýr. I tak se ale rodina se třemi dětmi neměla zpočátku příliš dobře, přividělávali si prodejem digitálních hodinek. Lucy Liu vzpomíná na to, že jejich byt často navštívili všudypřítomní švábi. Život v divokém Queensu nebyl ale jen o nebezpečí, Lucy Liu na něj vzpomíná s láskou.

Liu vyrůstala přímo v Jackson Heights, blízko Long Islandu, kde se momentálně natáčí i seriál Sherlock Holmes, v němž Lucy Liu společně s Jonny Lee Millerem účinkuje. Lucy se prý v Jackson Heights hodně toulala s kamarády po místních parcích. "Vzpomínám si na to, když v létě přijelo auto se zmrzlinou, a také si vzpomínám, jak strašně dlouhá cesta byla z našeho bytu na metro," směje se Lucy Liu.

Lucy opustila Queens poměrně záhy, když se na vysoké škole vydala na výměnný pobyt do Singapuru, kde se věnovala asijským studiím. Na začátku kariéry se odstěhovala do Los Angeles. Do New Yorku ji zpátky zavedl až seriál Sherlock Holmes: Jak prosté, kde už několik let žije.

Sledujte Sherlocka Holmese na Prima LOVE každou středu ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.