Prima Dana Morávková: Když rozzlobíte malou holku, může být pěkně nebezpečná!

Herečka Dana Morávková k televizi Prima patří už hezkou řádku let. Prošla nekonečným seriálem Velmi křehké vztahy, krimiseriálem V.I.P vraždy a teď se divákům představuje jako nekompromisní baronka Gabriela Trachtová v TEMNÉM KRAJI. Všechny tři postavy mají podobný charakter – hodné dámy to tedy rozhodně nejsou!

„Myslím si, že Andrea ve VKV, Irena ve V.I.P. vraždách i Gábinka v Kraji jsou rozhodně hodné holky,“ usmívá se potutelně herečka, kterou scenáristky Kateřina a Jitka Bártů obsazují jen do rolí ukázkových potvor. „Hodné holky se dostanou do nebe a zlobivé, kam chtějí.“

Takto si pamatujeme Danu Morávkovou v oblíbených VKVéčkách. Jako mrchu Andreu:

Od zla by se očekávalo, že bude velké a mohutné, ale u Dany Morávkové výjimka potvrzuje pravidlo. „Mně se ty mrchy hrají moc dobře. Mám něco kolem 160 centimetrů, a když rozzlobíte malou holku, může být pěkně nebezpečná!“ varuje herečka.

To, že se Dana Morávková objevuje už v druhé sérii TEMNÉHO KRAJE, za to můžou samy autorky projektu. „Holky mi tu postavu psaly na tělo. Vymyslely mi, kde žiju, že mi patří Štiřín, mám v garáži zaparkovaný pořádný bourák, do postele mi daly milence... Měly vymyšlené, co všechno ta jejich baronka bude mít a že si s chlapy jen hraje.“ Vše nakonec klapne do puntíku, jen s těmi milenci se nepředaly.

„V první sérii jsem měla Radima Zimu, který chudák umřel. V této sérii mi nějaký milenec chybí. Tajně si myslím, že mimo kameru ho moje baronka našla a užívá si,“ uvažuje nahlas herečka, která dokonce na plac propašovala nějaké kousky ze svého šatníku.

Poslechněte si Danu Morávkou, co nám při natáčení první série TEMNÉHO KRAJE řekla o svém vztahu ke střelným zbraním. V roli Baronky k nim má hodně blízko:

„Domluvila jsem se s holkami od kostýmů a nakonec tam mám nějaké své kabáty a kabelky. Samozřejmě, že většina věcí je filmová, doma nemám všechno. Jsem ale ráda, že se něco mého využilo.“

Lukáš Vaculík a Dana Morávková, setkání po letech díky TEMNÉMU KRAJI

Baronka Trachtová si proplouvá celým seriálem a občas se jí pod nohy připlete nevítaná osoba, ale i tak zůstává za všech okolností dámou. „S Davidem Suchařípou kujeme pikle a pomáhám mu. Myslím si, že mají takový oboustranně zištný vztah. Dokonce se u ní na pozemku najde mrtvola. Hrozně mě to rozčiluje, nechci tam ty policisty pustit a oni mi tam pořád lezou,“ směje se herečka, která se díky natáčení po dvaceti letech sešla s hlavním představitelem Lukášem Vaculíkem. „Už to je dvacet let, kdy jsme s Lukášem točili pohádku Z pekla štěstí a od té doby se známe. Vůbec se nezměnil, pořád je to sympatický, milý kluk. Jen jsme se v této sérii nepotkávali tak často, jak bych si přála.“ A jak nakonec vypočítavá a rázná baronka dopadne? „Myslím, že tahle potvora nikdy potrestaná nebude, schytá to za ni někdo jiný,“ uzavírá Dana Morávková.

Dívejte se na další premiérový díl krimiseriálu Temný kraj v sobotu 16. 11. ve 20.15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.