Seriály a filmy

2. ledna 2019 10:15

Maigret a případ mrtvého muže: Proč si hvězdný Rowan Atkinson vysloužil drtivou kritiku?

Série děsivých loupežných vražd na francouzském venkově potřebuje rychlé rozřešení. Povoláni jsou ti nejlepší kriminalisté z Paříže. Komisař Maigret s odjezdem váhá. Opakovaně mu totiž volá neznámý muž, jenž má strašlivý strach o život. Když pak už nezavolá, je jasné, že Maigret má další práci.

Ve středu od 20.00 na Prima MAX uvidíte, jak se dva hrůzostrašné zločiny ve filmu Maigret a případ mrtvého muže (2016) odehrají téměř současně. Na několika bohatých farmách v severofrancouzské oblasti Picardie provedl neznámý zločinecký gang sérii loupeží a brutálních vražd. Noviny jsou toho plné a elitní policisté z hlavního města jsou přizváni k vyšetřování. Jenže komisař Maigret (Rowan Atkinson) je naprosto ponořený do jiného případu, jenž ho drží v Paříži. Znovu a znovu se mu na telefon ozývá neznámý muž, který se vždy představí jen jako „manžel Niny“. Je vyděšený a tvrdí, že mu někdo usiluje o život. Pak už se neozve a později je nalezeno mrtvé tělo.

Identifikace ukáže, že mrtvý muž byl majitelem kavárny Albert Rochain a jeho vrahové museli něco hledat. Maigret se svojí neochvějnou intuicí znovu otevírá Rochainovu kavárnu, aby podezřelé nalákal blíž. Má totiž pocit, že je na stopě něčeho většího, temnějšího. Jako by stál u vstupu do podsvětí. Vychutnejte si, jak komisař Maigret brilantně propojí smrt kavárníka Rochaina s vraždami v Picardii…

S dokonalým Rowanem Atkinsonem v hlavní roli.

Info – drby – komentáře

1. Kritici na druhém maigretovském filmu z dílny britské ITV nenechali téměř nit suchou. Jednomu vadilo, že Rowan Atkinson je na Maigreta příliš jemný a tichý, zatímco by francouzský detektiv měl být podle originálních příběhů pořádný chlap a zpiťar, kterého jeho podřízení obdivují a zároveň se ho bojí.

2. Jiné novinové kritiky viděli jako nevhodné uvádění detektivky právě na Vánoce. Nadšené komentáře diváků ale pochybnosti vyvracejí. Padají slova jako excelentní herectví, dokonalá atmosféra a vylíčení podsvětí dobové Paříže.

3. Režisérem druhého filmu série (první film Maigret klade past, 2016) je John East. Zkušený televizní režisér oceněný mj. cenou BAFTA, což jsou takové britské Oskary. Natáčel i několik epizod slavného seriálu Panství Downton.

4. Rowan Atkinson je ve filmu Maigret a případ mrtvého muže oproti prvnímu snímku mnohem jistější. Podepsány jsou ještě další dva filmy, takže uvidíme. Vypadá to, že si nové maigretovské zpracování najde poměrně dost fanoušků.

5. Nenechte se mýlit, opět se natáčelo v Maďarsku, ačkoli děj se odehrává v Paříži.

6. I tento film byl natočen podle románu George Simenona.

7. Těšte se na policisty, kteří Maigretovi sekundují, ať už jsou to inspektor Janvier (Shaun Dindgwall), inspektor Colombani (Ian Puleston-Davies), nebo Leo Staar jako inspektor Lapointe.

8. Také na straně zlotřilců se objeví opravdu zajímavé typy. Například původem rumunská herečka Anamaria Marinca anebo sexy drsňák John Light.

9. Jako láskyplná Maigretova manželka opět půvabná Lusy Cohu.

Podívejte se na další detektivní film Maigret a případ mrtvého muže ve středu od 20.00 na Prima MAX.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.