Seriály a filmy

1. února 2018 01:00

Iva Kropáčková

Máte předsevzetí našetřit peníze? Poradíme vám, jak začít a kam ukládat

Investice - Přijďte se poradit s odborníky do Komerčky, aby Vaše peníze vydělávaly

Co dělat, abyste vaše úspory slušně zhodnotili?

Možná také patříte mezi ty, kteří si jako novoroční předsevzetí dali závazek našetřit konečně nějaké peníze. Nezáleží na tom, zda vás motivuje mít rezervu pro neočekávané výdaje, vylepšit si bydlení, dopřát potomkům lepší vzdělání nebo si přilepšit k blížícímu se důchodu. Nyní ale zjišťujete, že dát si předsevzetí je jedna stránka mince, druhá potom jak začít a kam peníze odkládat. Požádali jsme za vás o radu Petra Waloszka, investičního specialistu Komerční banky.

Co by měli lidé udělat, aby se jim jejich úspory zároveň zhodnocovaly?

Tuto otázku si přirozeně klade každý, ale najít správnou odpověď je složitější. Pravdou je, že na běžném účtu se peníze nezhodnotí, naopak lákají spíše k utrácení.

Kde tedy mohou vydělat?

Jsem přesvědčen, že optimální volbou v současné době je vhodný typ fondu. Proto, abyste dosáhli zajímavé sumy peněz, je ideální variantou pravidelné posílání volných finančních prostředků do zvoleného investičního fondu. Tak si můžete za několik let vytvořit skutečně zajímavou finanční rezervu. Rozhodně neotálejte, protože každý měsíc, kdy si šetříte, se počítá.

Hodně lidí ale nebude moci pravidelně odkládat do nějakého fondu z rodinného rozpočtu tisíce korun.

U fondů již dávno neplatí, že je využívají jen lidé, kteří mohou dát měsíčně stranou vyšší sumy peněz. U nás můžete začít již od 300 Kč měsíčně. Takovou částku si může dovolit téměř každý. Stačí na pobočce Komerční banky zadat trvalý příkaz na několik stovek měsíčně a o nic víc se již nemusíte starat. Ukládání peněz do fondů by ovšem nemělo být krátkodobou záležitostí.

VIDEO: Boříme mýty aneb mylné představy o akciích. Jak to s nimi doopravdy je?

Když máte peníze na účtu, snadno a rychle si za ně koupíte třeba novou pračku. Vybrat si peníze z fondu bude asi složitější?

Peníze si z fondů můžete vybrat kdykoliv. Prostředky na svůj účet pak dostanete zpravidla do dvou týdnů. Investiční účet lze ovládat jak v internetovém bankovnictví, tak i prostřednictvím mobilního telefonu. Nikam nemusíte chodit, vše vyřídíte pohodlně z domova.

Jak tedy začít?

Jak jsem již zmínil, stačí zajít na jakoukoli pobočku Komerční banky nebo bezplatně zavolat na číslo 800 111 166, kde vám poradí, jaký typ fondu zvolit, jak dlouho do něj odkládat a kolik můžete získat navíc. Více informací je k dispozici na webových stránkách www.investujtepravidelne.cz.

Čtěte: Důležité upozornění

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Sdílejte článek