Maura a Jane řeší přepadení banky. Mrkněte i na skutečný příběh!

Maura a Jane dnes večer vyšetřují přepadení banky, během kterého zemřel ředitel. Dříve než se ve 22.40 na Primě podíváte, kdo za ním stojí, mrkněte na příběh jedněch z nejslavnějších bankovních lupičů historie – Bonnie Parkerové a Clyda Barrowa.

Bonnie a Clyde byli milenci, a příběh, který kolem jejich počínání vznikl, byl možná nakonec velkolepější, než samotná realita.

Láska na první pohled

Populární dvojice zločinců–milenců brázdila Spojené státy za velké hospodářské krize. Poprvé se potkali v roce 1930 a údajně to byla láska na první pohled, ačkoliv Bonnie Parker byla už několik let vdaná. Clyde Barrow měl za sebou pestrou zločineckou kariéru, a když ho v roce 1932 znovu pustili, začali loupit spolu a asistovalo jim také několik dalších osob. Do historie vstoupili jako slavní bankovní lupiči, nicméně místo „velkých ryb“ si vybírali spíše menší bankovní pobočky a obchody. Na nějaké závratné částky si přitom nepřišli, neboť nikdy nenaloupili víc jak 1500 dolarů.

Bonnie a Clyde naplnili ve filmu představu o romantickém životě na hraně zákona

Lidoví hrdinové

V éře těžkých časů dodali jejich počínání někteří Američané romantický hrdinský punc, gangu je však připisováno také 12 mrtvých. Dodnes přitom není jasné, zda se Bonnie na vraždách vůbec nějakým způsobem podílela. Další členové zločinecké skupiny později totiž tvrdili, že ji nikdy neviděli vystřelit ze zbraně, nebo dokonce někoho zabít. Zajímavostí je i to, že ač na svém nejslavnějším snímku stojí u auta a v jedné ruce drží pistoli a v druhé cigaretu, nikdy oficiálně nekouřila.

Hořký konec

Počátkem roku 1934 udělali Bonnie a Clyde fatální chybu. Dopomohli k útěku několika trestancům, díky čemuž se jim policisté – jimž dosud obratně unikali, když po činu pokaždé utekli do jiného státu federace – dostali na stopu. 23. května 1934 si pak policie na Bonnie a Clydea počkala na silnici u Gibslandu v Louisianě. Když pár projížděl, zahájili palbu a neustali, dokud si nebyli jistí, že jsou Bonnie a Clyde mrtví. V jejich těle skončily desítky policejních kulek.

Faye Dunaway jako Bonnie

Hollywoodský trhák

Příběh Bonnie a Clydea nenechali na pokoji filmaři ani spisovatelé – slavný stejnojmenný film v roce 1967 natočil Arthur Penn. Hlavní mileneckou dvojici v něm ztvárnili Warren Beaty a Faye Dunaway.

Rizzoli & Isles sledujte již dnes ve 22.40 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.