Seriály a filmy

4. září 2015 10:00

Gabriela Gabrielová

Mel Gibson a Goldie Hawn v akční komedii Pták na drátě!

Pokud jste si dosud mysleli, že program na ochranu svědků je založen výhradně na principu ochránit vás, tak na to můžete zapomenout. Náš film vás přesvědčí o pravém opaku. Pusťte si akční komedii Pták na drátě v pondělí ve 22.50 u nás na Primě!

Celých 15 let se Rickovi (Mel Gibson) dařilo úspěšně ukrývat pod rouškou programu na ochranu svědků. Procestoval celou Ameriku a nejhůř se opravdu neměl. Ale minulost každého jednou dostihne. Pod krycím jménem Billy Ray pracuje na benzínce v Detroitu a schovávat se mu daří až do chvíle, než se objeví jeho bývalka Marianne (Goldie Hawn). Dosud sice žila v domnění, že Rick zemřel při leteckém neštěstí, jenže instinkt je silnější než přesvědčovací schopnost důkazů o Rickově smrti.

Rick si ale nepřeje nic jiného, než před Marianne uprchnout. Telefonát do programu na ochranu svědků se žádostí o přeřazení se mu stane osudným. Dohled nad jeho osobou převzal jiný agent a s jeho nástupem Rickovi hrozí něco mnohem závažnějšího a fatálnějšího než bývalá přítelkyně.

Perličky ze zákulisí

• Gigantická kulisa zoologické zahrady byla vysoká šest pater a měřila 130 x 30 metrů.

• Poprvé v historii filmu stál před kamerou samec paviána.

• Vodopády v deštném pralese jsou kulisou postavenou ve studiu. Největší z nich byl vysoký jako třípatrová budova.

• Mel Gibson a Goldie Hawn hrají stejně starý pár. Ve skutečnosti je Goldie o 11 let starší.

• Gibson roli Ricka dlouho odmítal. Přemluvit se nechal až poté, když mu producent slíbil pronájem svého letního domu zdarma pro celou rodinu.

• Závěrečné titulky rolují směrem nahoru a ne dolů, jak je to u filmů obvyklé.

• Film s rozpočtem 20 milionů dolarů vydělal celých 138 milionů. Byl nejúspěšnějším americkým kasovním trhákem roku 1990.

Chybička se vloudí

• Film obsahuje několik scén s pohořím v pozadí. V okolí Detroitu ale žádné hory ani kopce nejsou.

• Rick několikrát změní boty, ačkoliv s sebou nemá žádné zavazadlo.

• Rick s Marianne v hotelovém pokoji rozestýlají postel. V jednom záběru se dostanou až na prostěradlo, poté následuje střih a když se záběr opět vrátí na postel, znovu zbývá jedna neodhrnutá pokrývka.

Režisér John Badham o natáčení se šelmami

„Žádné zvíře nejde režírovat snadno. Zvířata přece nečtou scénář! Je to takový kontrolovaný chaos, štáb musí být ve střehu, aby zachytil něco, co se možná povede a možná ne. Navíc musíte dávat bacha, aby se někomu něco nestalo. Kvůli tygrům jsme dokonce museli filtrovat všechen písek, kterým byly vysypané klece. Mezi zrnky se totiž často najde kousek skla. Nemohli jsme riskovat, že si poraní tlapy. Padlo na to 16 kamionů písku z Oregonu.

Podívejte se na Goldii Hawn a Mela Gibsona v akční komedii Pták na drátě u nás na Primě v pondělí ve 22.50!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.