Seriály a filmy

22. listopadu 2018 16:50

Melancholický Benjamin Francis Leftwich představí svou emotivní show v Praze!

Začátkem května, a to konkrétně 6., navštíví pražský proslulý bar Rock Café britský melancholický písničkář Benjamin Francis Leftwich. Ten je znám svými posmutnělými skladbami, při kterých nezůstane jedno oko suché. Vstupenky jsou v prodeji od 23. listopadu a poptávka po nich je zběsilá, takže neotálejte!

Britský písničkář Benjamin Francis Leftwich působí na hudebním poli už nějaký ten pátek. Poprvé debutoval albem Last Smoke Before the Snowstorm v roce 2011. Už o pět let později následovala deska After the Rain, která veřejnost doslova uchvátila. No a teď chystá tento melancholik z povolání vydání nového alba, které předznamenává nový singl Gratitude. 6. května zavítá Benjamin do pražského Rock Café, kde rozpoutá svou emotivní nálož kvalitní hudby.

‚‚Jedna věc, kterou jsem se v té době naučil o psaní písní, je ta, že žádný takový proces člověka nevyléčí od bolesti ze ztráty. Pouze se s tím můžete naučit žít a jít dál,‘‘ okomentoval umělec pětiletou pauzu mezi svými dvěma nahrávkami. Právě v tomto období se totiž vypořádával se ztrátou otce.

Tento mladičký folkař ze Spojeného království je přirovnáván k Damienovi Riceovi, Josému Gonzálezovi a v našich vodách se mu dost značně podobá Thom Artway. Ale nemyslete si, nejde o žádného benjamínka, i když tomu jeho jméno odpovídá. Tak třeba jeho skladba Shine se podle Spotify stala nejnávykovější písní roku 2014.

Nová deska slibuje přechod z klasického folku na více elektronické rytmy. Její vydání je plánováno na začátek příštího roku a podle hudebníkových slov se znovu můžeme těšit na syrovost a upřímnost, které do všech svých počinů vkládá. No a první ochutnávku v podobě tracku Gratitude vypustil jen před pár dny. Posuďte ji tedy sami.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.