Seriály a filmy

6. dubna 2018 12:21

Ilona Blašková

Michal Viewegh vydává novou knihu a ukázal o 16 let mladší partnerku

Spisovatel Michal Viewegh se probral ze svého temnějšího období, kdy ho provázela nemoc srdce a také rozvod. No a teď už je zase nahoře. Píše, vydává a miluje! No není to krásný? A ta nová láska se jmenuje Monika.

Michala s o 16 let mladší Monikou svedl dohromady osud před třemi lety. Pohledná blondýnka pracovala jako pečovatelka a za Michalem dojížděla do jeho sázavského domu. "Když ho opustila Veronika, tak tam byl tak sám Rodina chtěla, aby mu tam chodil někdo uklízet a zajistil obědy. Takovou tu domácí podporu. A oslovili nás jako terénní pracovníky. Tak jsem tam začala jezdit, povídali jsme si, no velmi jsme si rozuměli. A takhle ten vztah vlastně vznikal,"

Že jde o našeho nejúspěšnějšího spisovatele, Monika samozřejmě věděla. Patřila mezi jeho čtenářky. "Neměla jsem strach, ale takový zvláštní pocit, jaký asi Michal bude ve skutečnosti jako osobnost. A on je teda strašně hodný a úžasný chlap," řekla Michalovo partnerka Monika.

Každý si spisovatele představí tak, že dlouho spí a vstává, kdy chce. A dá si občas vínečko kvůli inspiraci. Je takový i Michal? "Je to teda bohém v tom pravém slova smyslu. Ale nechodí pozdě spát. Jen pro upřesnění, my spolu nebydlíme. On má svůj dům. Já pronájem. Ale trávíme spolu víkendy, kdy chodíme na večeře nebo doma popíjíme víno a naše děti jsou spolu. Takže trávíme čas jako rodina, ale nebydlíme spolu," řekla Monika.

Monika spisovatele inspiruje i k tvorbě. Jednu povídku jí dokonce věnoval. "Překvapil mě tím. Byla to taková láskyplná povídka, což mě dojalo. Ale že by ji se mnou konzultoval, to ne," dodala Michalova přítelkyně.

V minulosti se spisovatel neváhal ve svých denících svěřit, že byl bývalé manželce nevěrný. Vymstilo se mu to? "Jo, vymstilo. Asi se to na tom rozvodu taky podepsalo. Ale já jsem se samozřejmě snažil jít na takové té hraně. Mezi tím neubližovat a zároveň nelhat. Ale už jsem hodný," řekl Viewegh.

To, že se pár seznámil u kastrůlku s obědy, jen potvrzuje, že láska prochází žaludkem. "No ale bavíme se o poměrně řadových obědech z kastrůlků. Takže to nebyly žádné lahůdky. Ale přesto to tam vzniklo no. Asi to nebylo jen tím jídlem," řekl spisovatel.

Sdílejte článek