Seriály a filmy

27. dubna 2016 13:00

Milá mami, Moje letní prázdniny se trochu zvrtly... Píše Mel

Vězeňské drama, lupičský thriller, moderní western, stylová gangsterka, černá komedie kořeněná cynickými hláškami... Vyberte si! A dívejte se v sobotu ve 22.50 Primu.

Mel Gibson je pořád borec. Tady si zahrál hrdinu ve stylu eastwoodovských westernů – nečitelného ranaře a velkého mazáka, pro kterého ani pistole u hlavy či játra mimo tělo nejsou důvodem k panice. Nepřátele likviduje zcela chladnokrevně a ještě stíhá všechno kolem komentovat svým typickým suchým humorem.

Fandové Mela zaplesají a ostatní se určitě neurazí. Ať už je totiž Gibsonova mediální pověst jakkoli pošramocená, Moje letní prázdniny stojí a padají na něm – na jeho rošťáckém kukuči a schopnosti poradit si stylově s každým problémem. A stojí si nad očekávání dobře.

Příběh nás zavede do Mexika

Respektive nás zavede do mexického vězení, které ve stylu toho z Prison Break funguje jako takové menší město s vlastní samosprávou, pravidly a jasně danou hierarchií zlosynů. Není to ovšem žádná selanka, jak by se na první „poslech“ mohlo zdát.

Ještě před tím jsme ale svědky toho, jak se Melovi podaří ukrást pořádný balík peněz. Tak velký, že by mu stačil na doživotní prázdniny strávené na pláži s tequillou v ruce, cigárkem v koutku úst a lepými ženami všude kolem, jenže! V průběhu šílené honičky s pohraniční stráží skončí jeho auto i s ukradenými miliony na střeše těsně za mexickou hranicí a to je problém. Náš gringo je sebrán zkorumpovanou mexickou policií, obrán o svůj lup a vržen do „vězení“ – nebezpečného světa jménem El Pueblito, kde zvlášť pro cizince není lehké přežít. Naštěstí se tu ale Mel skamarádí s desetiletým klukem a jeho krásnou maminkou a věci hned dostanou přívětivější ráz. Ovšem ne na dlouho. Situace se začíná vyostřovat, bossové chtějí zpět své peníze a je jen na gringovi, jak se s tím vším (a všemi) popere.

Moje letní prázdniny

(Akční, Krimi, Thriller)

USA, 2012

Režie: Adrian Grunberg

Scénář: Mel Gibson, Adrian Grunberg, Stacy Perskie

Kamera: Benoît Debie

Hudba: Antonio Pinto

Hrají: Mel Gibson, Peter Stormare, Dean Norris, Bob Gunton, Kevin Hernandez, Scott Cohen, Patrick Bauchau, Stephanie Lemelin, Gustavo Sánchez Parra, Daniel Giménez Cacho, Jesús Ochoa, Mario Zaragoza, Dolores Heredia, Gerardo Taracena, Fernando Becerril,

Věděli jste, že...

  • Při natáčení v Mexiku se Mel Gibson dozvěděl, že jeden ze starších mexických herců komparzu trpí rakovinou. Gibson zkontaktoval amerického velvyslance, zařídil muži vízum a dostal ho na kliniku pro alternativní léčbu této choroby v Arizoně.
  • Pokud jste Melovi fandové, nejspíš vám neujde nápadná podobnost se snímkem Odplata. V obou hraje Mel Gibson zloděje a oba provází svým vyprávěním. V Mých letních prázdninách se navíc zmíní o tom, že byl jednou ženatý, ale jeho družka utekla s jeho bývalým parťákem, což se přesně stalo v Odplatě. Mnozí tedy považují Moje prázdniny za neoficiální pokračování Odplaty.
  • V krátkém sestřihu o tom, jak se film natáčel, se Gibson (mimo jiné i scenárista a částečný producent) svěřil s tím, že před začátkem natáčení požádal Stevea Jobse, aby si ve filmu zahrál malou roli. Ten tomu byl nejdříve pozitivně nakloněn, ale nakonec odmítl s tím, že přece jen není žádný herec.
Sdílejte článek
Štítky Mel Gibson

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.