Milionáři mezi námi pokračuje. Tyto boháče reality show vyvede z komfortu tentokrát

Život v nouzi poznají a do pomoci potřebným se tentokrát zapojí mladý obuvník Václav Staněk, spolumajitelka poradenské firmy Hlavatý & Partners Lenka Hlavatá, majitelka textilky UNUO Petra Plemlová a spoluzakladatel platformy Liftago Martin Hausenblas.

Tajná mise, jedno město, jeden týden a jeden milionář, který se pokusí zlepšit životy lidem v nouzi. Unikátní reality show Milionář mezi námi (původně britský formát The Secret Milionaire) vyvádí během natáčení vysoce postavené osobnosti české podnikatelské sféry ze zaběhlého komfortu. Odvážní milionáři jsou zapojeni do života a práce na okraji společnosti, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným.

Milionář mezi námi spojuje ty, kteří měli štěstí, s těmi, s nimiž se život nemazlil. Tito lidé často prožili domácí násilí, narodili se do chudoby, s handicapem nebo onemocněli tak, že nejsou schopni samostatného žití.

Milionáři Karel Janeček, Simona Kijonková a Jiří Antoš v pořadu Milionář mezi námi už vyměnili teplo luxusního domova za skromnou ubytovnu, kaviár za čínskou polévku a vedoucí pozici v úspěšných firmách za manuální práci v dobročinných organizací. Nyní je řada na čtyřech dalších úspěšných podnikatelích, kteří se rozhodli pomáhat.

Václav Staněk

Jako první v novém roce se do dobrovolnické mise pustil v pátek 8. ledna dvaadvacetiletý podnikatel Václav Staněk. Zavítal do Kyjova, kde se zapojil do pomoci tělesně postiženým a drogově závislým vrstevníkům.

Václav Staněk patří mezi nejmladší milionáře v Česku. Vlastní několik firem se ziskem v řádu desítek milionů korun. Vyrábí kožené zboží a doplňky, kvalitní nábytek nebo exkluzivní spodní prádlo. Vlajkovou lodí jeho firemní flotily zůstává společnost Vasky, vyrábějící kvalitní kožené boty. Firmu založil ve svých 18 letech. Forbes ho zařadil mezi 30 nejlepších podnikatelů do 30 let. Na týden změní svůj život a vypraví se do Kyjova, kde bude pracovat jako dobrovolník v několika organizacích. Potká skvělé lidi, kteří pomáhají ostatním, i ty, kteří pomoc potřebují. Zapojí se do pomoci tělesně postiženým a drogově závislým vrstevníkům. Nikdo z nich nezná jeho bohatství a on jim na konci své mise rozdá statisíce korun.

O účasti v reality show Milionář mezi námi: „Nikdy jsem nic podobného nezažil a netušil jsem, co mě čeká. Věděl jsem jenom, že jdu do absolutního neznáma. Ale těšil jsem se, protože jsem věřil, že za ten týden prožiju řadu zajímavých příběhů a poznám zajímavé lidi. A to se také stalo.“

Lenka Hlavatá

Milionářka Lenka Hlavatá se na svoji misi vydá 15. ledna ve 20:15 na Primě, a to do Českých Budějovic, které důvěrně zná. V utajení se zapojí se do aktivit Potravinové banky, do programu traumatizovaných dětí a do pomoci při hipoterapii dětí.

Výkonná ředitelka, spolumajitelka firmy Hlavatý & Partners Consulting Group, kterou vybudovala s manželem a která patří mezi nejúspěšnější tuzemské poradenské skupiny. Lenka je také zakladatelkou ocenění Český Goodwill (firmové Oscary). V utajení se vydá do Českých Budějovic a zapojí se do aktivit Potravinové banky, do programu traumatizovaných dětí a do pomoci při hipoterapii dětí.

O účasti v reality show Milionář mezi námi:

„Poznala jsem řadu nových lidí, kteří jsou inspirativní, šikovní a zapálení do své práce v neziskovém sektoru a jejichž životním posláním je pomáhat druhým. Zjistila jsem, kolik dobročinných organizací existuje na různých stupních sociální pomoci, které fungují jako záchranná síť pro lidi, co si z nejrůznějších důvodů nemůžou pomoct sami. Bez váhání bych do toho šla znovu!“

Petra Plemlová

Další se na tajnou misi vydá 22. ledna do Liberce Petra Plemlová, která se zapojí do činnosti Nábytkové banky, bude pomáhat v azylovém domě i tělesně postiženým. Na konci své mise rozdá statisíce korun.

Založila a řídí prosperující textilní firmu UNUO. Ta vyrábí a prodává dětské oblečení i látkové zboží pro děti a maminky. Její příběh je tak trochu příběhem amerického snu v českých poměrech: jak obyčejná holka z Krnova dokázala vlastní pílí a nasazením vybudovat z šicí dílny v obýváku během několika let firmu s milionovými zisky.

O účasti v reality show Milionář mezi námi:

„Díky tomuhle projektu jsem se vnitřně smířila s vlastní situací a uzavřela jednu z kapitol svého života. Ano, byla jsem na tom špatně, ale je to pryč. Beru to jako ukončení starého života a uvědomění, že žiji jiný život, který ale není lehčí než dříve.“

Martin Hausenblas

Na týden změní svůj život a vydá se v utajení 29. ledna do Prahy. Opustí partnera i své podnikání, bude pracovat jako dobrovolník a hledat, komu by mohl pomoci. Zapojí se do pomoci seniorům, bezdomovcům a lidem po výkonu trestu.

Spoluvlastník firmy Adler, která patří s miliardovým obratem mezi největší dodavatele reklamního textilu v Evropě. V byznysové komunitě je Martin Hausenblas známý zejména pro své originální nápady a neotřelé myšlení, kterými předbíhá dobu. To se projevuje i v rychle se rozvíjející platformě Liftago, kterou spoluzaložil a spoluvlastní.

O účasti v reality show Milionář mezi námi:

„Říkal jsem si, že rád posloužím dobré věci. Chtěl jsem upozornit na práci neziskových organizací. Hodinu u televizního dokumentu o neziskovkách by asi nikdo nevydržel, ale když se do toho zapojí osobnost z jiného konce společnosti a nese to prvky reality show, začne to být napínavé.“

Dívejte se na úspěšnou reality show Milionář mezi námi každý pátek ve 20:15 na Primě!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.