Mladá hvězda ze snímku Operace mé dcery prochází depresemi

Je křehká i dvacet let po natočení snímku Operace mé dcery. Klára Polleretová-Trojanová si v roce 1986 zahrála dceru Vlastimila Harapese a Jany Šulcové v dramatu Operace mé dcery. Ve filmu Vlastimil Harapes odhalí nevěru své ženy, když chce dceři darovat vlastní ledvinu.

Sledujte v úterý 30.12. ve 22:10 na Primě.

Okatá Klára Pollertová-Trojanová, které kouzlo holčičky zůstalo, v té době ještě netušila, že se jednoho dne do nemocnice ona sama vrátí. Přivedly ji k tomu silné deprese, které už dávno nepřipomínaly jen obyčejné chmury. Nemohla spát, nemohla jíst a podle svých slov neustále plakala. A to všechno v době, kdy měla být nejšťastnější, byla vdaná za Ivana Trojana a měla děti. Klinickou depresi, kterou jí diagnostikovali lékaři, měla i její sestra, která věděla už u prvních vážných příznaků, jak si poradit. Přestože vlivem deprese Klára zhubla na pouhých 49 kilo, léčila se vždy doma. S nemocí bojuje stále, což jí však nezabránilo stát se vyhledávanou herečkou a matkou čtyř dětí.

Klára Pollertová-Trojanová. Foto: J. Janoušek

Operace mé dcery, kde si zahrála po boku Vlastimila Harapese a Jany Šulcové, byla jejím šestým filmem, i když jí během natáčení bylo pouhých patnáct let. Rok předtím se dokonce objevila ve snímku oscarového řeziséra Menzela Vesničko má středisková. Filmový debut však zažila ve snímku Vrať se do hrobu, kam ji obsadil tehdy začínající Milan Šteindler. Klára hrála středoškolskou lásku o dost staršího spolužáka...

Tragédie odhalí nevěru

Operace mé dcery. Foto: archiv Prima

Snímek Operace mé dcery ukáže shodu náhody, kdy tragédie vlastního dítěte dokáže odhalit nevěru, která se stala před deseti lerty. Milena se totiž těžce zraní při automobilové nehodě. Protože jí zůstala jen jedna ledvina, která je poškozená, může ji zachránit jedině transplantace. Dušan, kterého si zahrál Vlastimil Harapes, se jako nejbližší příbuzný (otec) nabídne jako dárce. Jenže během vyšetření vyjde najevo, že skutečným Mileniným otcem je někdo jiný... Dušan se přesto rozhodne svého "soka" hledat jen kvůli tomu, aby zachránil svoji nevlastní dceru.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.