Seriály a filmy

5. října 2018 15:03

Mladík z fotky s Macronem měl blízko k lídrovi kokainového gangu

Koncem září vzbudil francouzský prezident Emmanuel Macron rozruch, když se při své oficiální návštěvě ostrova Svatý Martin vyfotografoval se dvěma místními mladíky. Ti totiž do fotoaparátu ukázali vulgární gesta. Navíc vyšlo najevo, že jeden z nich měl mít blízko k špičkám drogového gangu. S odkazem na deník Le Parisien o tom informoval server RT.

Jeden z fotografovaných mladíků (ten se šátkem na hlavě ukazující gesto paroháče) se čtyřicetiletému francouzskému prezidentovi přiznal, že měl dříve problémy se zákonem a že strávil nějaký čas za mřížemi. Francouzský deník Le Parisien se tak rozhodl podívat na toto téma více do hloubky.

Deník uvádí, že muž identifikovaný jako Reaulf Flemming měl blízko k lídrovi ozbrojeného gangu kontrolujícího obchod s kokainem se sousední Guyanou. Flemming byl zatčen v roce 2015 za loupež a byl odsouzen na pět let vězení. Nedávno byl z vězení propuštěn.

Vztyčený prostředníček jen jako cool gesto

Druhý muž na fotografii má být údajně Flemmingův bratranec. Ten na snímku ukázal vztyčený prostředníček, čímž výrazně přitáhl zájem médií, a i díky tomu čelil Emmanuel Macron z nejrůznějších stran silné kritice.

Flemming, který po setkání s hlavou státu začal rozdávat francouzským médiím rozhovory, vysvětlil, že jeho bratranec toto vulgární gesto udělal jen jako gesto „pro styl“. V jiném interview zase přiznal, že rozhovor s Macronem ho velmi motivoval, a přemýšlí dokonce o práci instalatéra. „Prezident řekl, že by mi pomohl najít práci a pomoci mé nemocné matce,“ řekl.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.