Seriály a filmy

16. října 2013 14:48

Markéta Zídková

Motorkář ji smetl ze silnice i ze života. Pomozte ochrnuté Lence dostat se z nemocnice domů

Třicetiletá Lenka si vyrazila s dcerkou k vodě. Výlet i normální život jí ukončil motorkář, který se přiřítil rychlostí 120 km/hod. On vyvázl s poraněnou rukou, ona je nadosmrti ochrnutá. Teď jde ale o to, aby Lenka mohla jít domů a neskončila v ústavu. Pojďme jí pomoct.

Televize Prima odvysílala ve Zprávách FTV Prima reportáž o třicetileté Lence, které zcela změnil život jeden letní výlet. Reportáž (najdete ji ZDE) vzbudila veliký ohlas diváků naší televize, proto jej přinášíme i u nás, abychom Lenku podpořili.

Co se vlastně stalo?

V červenci letošního roku byla Lenka ještě usměvavá mladá žena plná života, která o víkendu vzala kolo a s dcerkou Eliškou a matkou svého přítele vyrazila k rybníku. Bohužel se ocitla ve špatnou chvíli na špatném místě.

Jak můžete pomoci? Pošlete Lence pohled, Elišce dárek nebo podpořte rodinu finančně.

Jely po malé silničce a poté musely překřížit silnici nižší třídy z Milevska. Sestoupily z kol a začaly přecházet. Eliška byla už na druhé straně, maminka přítele za bílou čárou, jen Lenka byla stále i s kolem ve vozovce. V tom se ozval ohlušující rachot, Lenka ještě stačila vykřiknout "Eli, utíkej," a přišel konec.

Obrovská síla rozpůlila Lenčino kolo a Lenku vymrštila do lesa. Matku Lenčina přítele motorka smetla do příkopu, kde zůstala ležet s těžkými zlomeninami.

Číslo účtu Lenky: 3818100001/5500S jinou než peněžitou pomocí se můžete obracet na její matku, Marcelu Kohoutkovou: tel. č. 776752744 nebo na: opunice@seznam.cz

Lenka ležela na kraji lesní cesty s vážnými zraněními těla i hlavy. Poslední, co ještě slyšela, bylo "Maminko, neumírej". A pak zhaslo světlo. Život jí zachránili kolemjedoucí řidiči. Začali s oživováním a masáží srdce a vrátili Lenku na tento břeh ještě před příletem vrtulníku.

Lenka bohužel celkově ochrnula, dýchá jen pomocí plicního ventilátoru, polykací reflex jí byl zachován jen ze 30 procent a vidí jen na jedno oko.

"Stav Lenky je nezvratný a ten nejhorší, který mohl nastat. Nenávratné poškození míchy, sama nedýchá, celkově je ochrnutá. V pořádku zůstalo jen jedno oko, kterým malinko komunikujeme. Nezůstal zachován ani polykací reflex, prostě nic, je to šílené," říká maminka Lenky marcela Kohoutková.

Lenka má dvě možnosti: 1. buď skončí v LDN nebo 2. se o ni rodina postará. Její maminka si ji chce vzít do domácí péče.

Maminka Marcela Kohoutková by ji ráda vzala domů a starala se o ni. K tomu ale potřebuje vybavení za zhruba milion korun.

Proto její maminka založila na Facebooku stránky "Pro Lenku", kde mimo jiné prosí o pomoc.

Lenka teď leží v nemocnici v Ostrově. Rodina s ní nemůže být každý den. Proto Lenku můžete podpořit i pohledem na adresu:Nemocnice Ostrov OCHRIPNásledná intenzivní péče B paní Lenka PavelkováU nemocnice1161Ostrov 36301

Můžete také zaslat nějakou drobnost dceři Elišce na adresu: Marcela KohoutkováVídeňská 69Vestec, 252 42

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.