Seriály a filmy

16. července 2019 06:00

Muži, kteří nenávidí ženy, vás v pátek přivrtají k obrazovce

Hvězdné herecké obsazení, napínavý detektivní příběh, zápletka, při které tuhne krev v žilách,... Ať už jste četli knižní předlohu, nebo ne, tohle je lahůdka, kterou si nesmíte nechat ujít. V pátek od 23:00 na Primě!

Mikael Blomkvist (Daniel Craig) je hledáním pravdy posedlý reportér, který je jedním z nejbohatších švédských průmyslníků neprávem obviněn z veřejného pomlouvání. Výměnou za informaci vedoucí ke svému očištění souhlasí Mikael s návrhem starého pána Henrika Vangera. Ten si ho chce najmout, aby rozluštil čtyřicet let staré záhadné zmizení jeho milované neteře.

Současně s Mikaelem si ovšem starý pán najímá i zdatnou, i když poněkud výstřední a asociální soukromou detektivku Lisbeth.

Podívejte se na televizní upoutávku k filmu Muži, kteří nenávidí ženy:

Lis má nejprve za úkol prověřit Mikaelovu minulost, ovšem brzy se ukáže, že bez jejích excelentních hackerských schopností a analytického myšlení se vyšetřování neobejde. A tak Mikael a Lisbeth spojují své síly tváří v tvář chmurnému klanu Vangerových, který nemá ani za mák radost z toho, že se někdo začíná hrabat v jejich temné rodinné minulosti...

Syrové, působivé, generující intenzivní strach, že se hlavním hrdinům může kdykoli cokoli stát.

Ať si kdo chce co chce říká o nepodobnosti s knižní předlohou, režisér Fincher je mistr v dávkování napětí a na světě není mnoho lidí, kteří by zvládli natočit takovouhle pecku pod tři hodiny a nezpřetrhat nitky se šestisetstránkovým bestsellerem.

Androgynní hackerka Lisbeth prošpikovaná piercingy a s tričkem Fuck you you fucking fucker na hubeném bledém těle je geniálním protipólem sex-appealem kypícího Michaela a oba dohromady tvoří duo, které je absolutně nepodobné standardním vyšetřovatelským dvojicím, a proto je nevídaně osvěžující.

Množství detailů a informací, do kterých by se tak snadno dalo zabřednout a utopit v nich divákovu pozornost, Fincher promění v maximálně koncentrovaný koktejl, kde každá informace bude dřívě či později zužitkována, každá postava má svůj přesný důvod, každá konverzace posouvá děj dopředu. Žadná zbytečná omáčka, žádná nudná vata.

Od obrazovky budete odcházet s pocitem značného znepokojení – dílem díky vynikající vizualici obsahu (všudypřítomný mráz, sadistické sexuální praktiky...), dílem díky obsahu samotnému. No... uvidíte!

Věděli jste o filmu Muži, kteří nenávidí ženy, že...

  • Režisér Fincher je mimo jiné tvůrce takových filmových lahůdek jako detektivky Sedm (Brad Pitt a Morgan Freeman), thrilleru Hra (Michael Douglas), dramatu Podivuhodný příběh Benjamina Buttona (Brad Pitt) či snímku The Social Network (Justin Timberlake).
  • Film byl do kin uveden 20. prosince (2011) – ve stejný den, kterým začíná první kapitola knihy.
  • Pro hlavní ženskou roli připadala v úvahu mimojiné i Ellen Page, Kristen Stewart, Natalia Portman, Keira Knightley, Anne Hathaway či Emma Watson. Některé z hereček ale nabídku odmítly, některé vyřadilo filmové studio. Ze všech jmen vyšla nakonec vítězně Rooney Mara, kterou jste mohli zahlédnout například ve snímku The Social Network (ta sympatická holka, která dá v úvodu Marku Zuckerbergovi kopačky).
  • Všechny piercingy, které má ve filmu Lisbeth / Rooney Mara na sobě, jsou pravé. Herečka si je nechala udělat v rámci přípravy na filmování v Brooklynu a posléze při natáčení ve Švédsku. Po skončení si je všechny zase nechala vyndat, kromě jediného v bradavce, a to pro případ dalšího pokračování. „Zrovna tuhle část těla už si nikdy v životě netoužím znova propichovat, takže si ho nechám,“ prohlásila Rooney.

Užijte si kdykoliv online i další slavné a oblíbené pořady žánru KRIMI:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.