Na LOVE vás čeká drama podle slavné knižní předlohy Květiny v podkroví

Slavná spisovatelka Virginie C. Andrews napsala bestseller Květiny v podkroví s výrazným akcentem hororu. Vy uvidíte filmové zpracování knihy v neděli ve 20.00 na Prima LOVE tuto neděli.

O čem snímek Květiny v podkroví je?

Květiny v podkroví je snímek, který má silný psychodramatický směr. Příběh vypráví o životě ženy, která má tajemství. Zatajování se však promění do zrůdnosti.

Po smrti svého manžela se matka vrací ke svým bohatým rodičům i se svými čtyřmi dětmi. Aby získala zpět sympatie i jmění svého umírajícího otce, který nesouhlasil s její svatbou, ukrývá děti v podkroví a zapře před ním jejich existenci. Starší Cathy a Chris a malá dvojčata Carrie a Cory žijí v podkroví navštěvovány pouze despotickou babičkou a matkou, která se objevuje čím dál tím míň a přestává mít o děti jakýkoli zájem. Sourozenci pomalu slábnou a Cathy zjistí, že se je jejich matka a babička pokoušejí otrávit. Po smrti Coryho přísahá Cathy matce pomstu...

5 silných momentů snímku Květiny v podkroví

Jak už jste nejspíš zjistili, Květiny v podkroví rozhodně nejsou oddechový snímek, ale do veselého léta jsou ideální podívanou, pokud vás už nebaví pohodové letní filmy a přehršel detektivních příběhů.

Sledování filmu Květiny v podkroví vás totiž donutí přemýšlet jinak. Půjdeme do hloubky.

1) Zneužívání, odpuštění a zrada

Film vám převypráví vzorce lidského chování využitého v takových fenoménech, jako je zneužívání, odpouštění druhému a zrada, kterou nečekáte.

2) Pochmurná hudba, která doplňuje atmosféru snímku

O filmovou hudbu se postaral známý filmový hudební skladatel Chris Young, který hudbou posunul atmosféru filmu do úplně jiných rovin.

3) Silné herecké obsazení

Skvělé herecké obsazení je silnou stránkou filmu. Zvláště u herečky Louise Fletcher, kterou filmoví fanoušci mohou znát z oscarového snímku Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem, kde si zahrála monstrózní hlavní sestru.

4) Nejsilnější scény

Filmoví fanoušci se shodují, že jedna z nejsilnějších scén byla útěk ze střechy a svatba. Více vám prozrazovat nebudeme, protože Květiny v podkroví můžete sledovat už v neděli ve 20.00 na Prima LOVE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.