Na Ústecku se v Prostřeno! utkají řezník s hospodskou. Nebo vyhraje někdo jiný?

Prostřeno! se vrací v REPRÍZE na sever Čech, konkrétně na Ústecko. Sejde se pestrá společnost dvou mužů a tří žen, které dělí skoro padesát let. Ústecké vaření „v přímém přenosu“ opět předvede, co dokáže s lidmi udělat tréma. Jak snadno vynuluje letité zkušenosti od plotny.

Přinese další důkaz, že je něco úplně jiného vařit v klídku domácí kuchyně a za přítomnosti kamer. Nikde neletí čas tak rychle jako u sporáku, když čekáme čtyři neznámé hosty, s nimiž soutěžíme o 40 000 korun! Nejstarší Eliška je věru zkušená kuchařka, ale ve čtvrtek jí všechno padá z rukou. I hospodské Marii se třesou ruce. Zprvu i mladé mamince Lence. Naštěstí si ale zvolila tak jednoduché menu, že brzy jede jako šroub. A záhadný benjamínek Petr? Ještě mu není ani dvacet, ale v kuchyni válí! Stane se favoritem řezník Petr, nejvýraznější postava týdne, který by snad mohl mít maso i v moučníku?

Kdo to na Ústecku vyhraje, uvidíte v dalším týdnu s oblíbenou kulinářskou show Prostřeno! jen na Primě, od pondělí do pátku vždy od 18 hodin.

Pondělí: kadeřnice Lenka (24)

Týden začíná v děčínské čtvrti Bělá v pestře vymalovaném domečku u kadeřnice Lenky. Momentálně je na rodičovské dovolené. Teprve před čtyřmi měsíci se vdávala, a tak je ještě plná nadšení z nové životní etapy. Lenka, která občas bezprostředně osloví hosty „vole“, vsadila na jednoduchost. Je rychlík, takže pestrý kuřecí salátek a francouzské brambory, které jsou v Prostřeno! jako hlavní chod určitě poprvé, zvládne raz dva. Má tak málo nádobí, že si svou porci musí naservírovat do menšího akvária… Na závěr nabídne tiramisu. Ani ji nenapadne že by je mohla udělat z jiného než pomazánkového másla. Zapomene na rum. Jak jí to soupeři spočítají?

Úterý: řezník Josef (56)

Pepa je věrný své profesi, rád jí maso. Otec pěti dětí má řadu zajímavých koníčků. Jedním z nich je cestování. Suvenýry jsou důkazem. Jeho druhá paní, na niž nedá dopustit, sbírá cibulový porcelán a sklo, takže to v panelákovém ústeckém bytě vypadá jako na zámku. Ale co se děje v kuchyni? Pepa vsadí na českou klasiku. Upeče krkovičku jedna báseň. Proč ale smaží brambory ve friťáku a maso dává i do bramboračky? A jak zvládne moučník, který normálně peče výhradně jeho žena? Také uvidíme, že ve znalostech českého filmu mají Ústečtí značné mezery…

Středa: hospodská Marie (38)

Dvojnásobná maminka a podnikatelka se už předem bojí, že ji ochromí nervozita a zklame. Něco na tom bude. V Mariině domku ve Snědovicích se soupeřům nelíbí. Nálada není nic moc. Hostům vadí prach a špína, ani nádobí se jim nezdá čisté, předkrm s kupovaným křenem a salátem odbytý. Navíc se začínají hrotit vztahy mezi Lenkou a Eliškou. Petr tradičně mlčí a Pepovo žertování asi baví jen hostitelku. Milovníka masa čeká brokolicový krém. Ukrývá se maso alespoň v obalovaných skotských vejcích? Začíná se taktizovat. Proč je nejočekávanější moučník týdne z odpalovaného těsta takový propadák? Zachrání situaci loutkové divadélko?

Čtvrtek: důchodkyně Eliška (67)

Čtvrtek patří lahůdkám paní Elišky, vitální důchodkyně z Mostu. Bývalá zdravotní sestřička bydlí v paneláku na sídlišti. Jaká bude její panel story? Eliška má v plánu nabídnout klasické, ale poctivé jídlo. Nenarazí se svým vývarem z oháňky? Pepu určitě neurazí. Tréma hostitelce svazuje ruce. Nejprve vylije olej, do těsta jí spadne skořápka, kapání se nepovede. S nadějí očekávané roštěnky dokonce opláče. Lenka jí to neulehčí, zato Petr se uvolní. Eliška mu je za to vděčná. Jak se povede závěrečný perník?

Pátek: benjamínek Petr (19)

Petr nejprve přihlásil do pořadu maminku. Bohužel nemohla, takže musel nastoupit on. Na tomto středoškolákovi je hned patrné, že je z dobře situované rodiny. Bydlí skutečně nadstandardně. Momentálně s přítelkyní obývá velký dům s bazénem a veškerou možnou technikou vybavenou kuchyní. Uvaří moderní mezinárodní menu. Zatím udržoval spíš poker face, aby nikdo předčasně neodhalil, jak soutěživý, zkušený a šikovný kuchař se pod nezúčastněnou maskou skrývá. I když vaří od třinácti, svoje cordon bleu smaží ve finále poprvé. Hosté ale stejně nevědí, co je to za jídlo. Jen Marie přísahá, že uvnitř musí být modrý sýr. Najde ho? A kdo vyhraje fotbálek v garáži? Někdo, koho moc potěší Petrův velkorysý a nečekaný bonus…

Jestli si o Prostřeno! chcete přečíst více, klikněte si SEM.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.