Nedělní komedie: John Travolta a Robin Williams jako Starý páky a příšerné chůvy

Pokud si chcete zpříjemnit večer něčím milým a vtipným a vychutnat si dva úžasné komediální talenty, nezapomeňte si pustit Primu v neděli ve 20:15.

Charlie (John Travolta) a Dan (Robin Williams) jsou staří kamarádi a obchodní partneři, kteří stojí před uzavřením zakázky století, když v tom… v tom se stane něco, co je vrhne do víru událostí zcela nepředvídatelných a nutno přiznat značně komických.

Na scéně se objeví Danova bývalá manželka Viki (Kelly Preston), která oběma přátelům obrátí život naruby. Dan se dozvídá, že je otcem jejích sedmiletých dvojčat – Emily a Zacha – a souhlasí, že se o ně na dva týdny, kdy musí Viki pryč, postará. Přirozeně nemá ani nejmenší tušení, co takový úkol obnáší, a brzy na vlastní kůži pozná, že to není jen tak.

Věděli jste, že…

  • Roli Emily svěřil režisér filmu dceři Johna Travolty Elle Bleu. Byla to její první opravdová filmová role, když nepočítáme instruktážní video Not under my roof! o ochraně domácností s dětmi před jedovatými látkami, kde jí byl pouhý jeden rok. Ve Starých pákách si zahrála jako devítiletá. Od té doby nic dalšího nenatočila.
  • Danova bývalá manželka Viki – maminka dvojčat – sice nepatří mezi hlavní role, ale stejně stojí za zmínku. Herečka Kelly Preston, která ji ztvárnila, je od roku 1991 manželkou Johna Travolty. Ve filmu tak hraje mámu své opravdové dceři.
  • Rodinný klan Travoltových ještě do třetice! V jedné ze scén si dobře prohlédněte zpívajícího číšníka. Připadají vám jeho rysy povědomé? Ano, jde o bratra Johna Travolty Sama. Za svou hereckou kariéru se ovšem mihnul pouze ve třech filmech, v nichž ve všech hrál jednu z hlavních rolí jeho bratr John. Mimochodem, věděli jste, že bratrů a sester Travoltových je dohromady 6 (John je nejmladší) a na hereckou dráhu se dali všichni?
  • A ještě něco málo o samotném Johnovi: Prošel si těžkým obdobím, když mu před pěti lety při rodinné dovolené na Bahamách tragicky zahynul šestnáctiletý syn. Jett byl autista a trpěl častými záchvaty. Bohužel při tom posledním narazil hlavou do vany tak prudce, že to mělo smrtelné následky. V následujících měsících prý oběma rodičům nejvíce pomohla scientologická církev, které jsou oba již dlouhé roky členy. V roce 2010 (rok a kus poté) se Johnovi a Kelly narodilo jejich třetí dítě – syn Benjamin. Kelly Preston tehdy bylo sedmačtyřicet let!
  • John Travolta vlastní pilotní licenci a k tomu 5 letadel, která sám často pilotuje. Jedním z nich je dokonce obří Boeing 707.
  • Ač oba špičkoví herci a na filmovém poli žádní nováčci, Robin Williams a John Travolta se ve Starých pákách setkali před kamerou úplně poprvé.

Jak jim to spolu šlo? Posuďte sami v neděli ve 20:15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.