Seriály a filmy

29. srpna 2018 12:07

Nejdřív ztracený prasynovec, teď i jeho matka: Zmizeli už dva příbuzní Heidi Janků!

Heidi Janků (55) zažívá jednu ránu za druhou. Nejenže jí před rokem zemřel manžel Ivo Pavlík (†84), ještě jí mizí jeden člen rodiny za druhým. Nejprve se stal nezvěstným její prasynovec Tomášek (4), teď se ztratila i jeho matka Renata Figurová (38). Po obou zmizelých pátrá česká policie a Interpol.

V době, kdy se světlovlasý andílek dostal do databáze pohřešovaných dětí, musela na policii vypovídat i Janků. ‚‚Heidi je přesvědčená, že Tomáška jeho matka ukryla před světem, aby ho nemusela půjčovat jeho otci,‘‘ nechal se slyšet anonymní zdroj pro Blesk. Jedná se totiž o to, že soud povolil otci dítěte Tomáši Figurovi vídat chlapce několik hodin každé dva týdny, to se ale matce zdálo příliš mnoho. Otec přitom tvrdí, že dítě neviděl již přes rok.

Heidi neměla s matkou Tomáška dobrý vztah ani před jeho zmizením. Když přišla v loňském roce na pohřeb Iva Pavlíka ve strašnickém krematoriu, spíše než o ceremonii se zajímala o to, jak osočit zpěvačku. Po skončení obřadu se před veřejností nechala slyšet: ‚‚Heidi je stále tou, která za svého synovce všude oroduje. Chodí s ním na policii, a to i přes skutečnost, že otec svého malého chlapečka týrá. Nejprve mu dával nevhodné jídlo, takže měl problémy se zažíváním, později ho zbil takovým způsobem, že Tomášek přišel domů plný modřin.‘‘

Už od 29. června letošního roku je Tomášek v pátrání české policie a Interpolu. Teď se ale pohřešuje i jeho matka Renata Figurová. Sousedé ženy se nechali slyšet, že o ní už dlouho neví: ‚‚Dřív tu normálně bydlela i se synem, ale v poslední době ji tu nikdo neviděl. Ani jejího syna! Na společné schůze nechodí, tam za sebe posílala bratra.‘‘ Jak se zdá, matka utekla za synem, kterého skryla před jistou dobou, aby nebylo zmizení tolik nápadné. Pátrání po ženě však prozatím vyhlášeno nebylo.

Po malém Tomáškovi teď pátrá česká policie a Interpol. Chlapec bydlel v okrese Kroměříž. Má kolem 110 centimetrů a vypadá na svůj věk. Je hubený, má rovné blonďaté vlasy a hnědé oči. Pražský právník JUDr. Jan Černý zmínil, že prozatím je vše v procesu výslechu přátel, příbuzných a známých. Jestliže se případem zabývá i Interpol, a v tomto případě zabývá, případ je klasifikován jako únos.

Samotná Heidi se k celé situaci pro Blesk vyjádřila, že je pro ni matka chlapce čistě vypočítavá osoba. Renata Figurová totiž kandiduje do místního zastupitelstva a tím chce být především u zdroje informací. Kandiduje na Praze 15, kde pod OSPOD spadá samozřejmě celá tato kauza. ‚‚Po tom, co předvedla na pohřbu mého muže, si o ní myslím své,‘‘ dodává Janků.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.