Seriály a filmy

14. května 2015 14:00

Markéta Zídková

Nejslavnější veverka všech dob opět přichází a s ní Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

Jsou herci, kterým nestačí ani desítka filmů, aby se zapsali do filmové historie. Téhle animované veverce stačily tři snímky a je z ní nejslavnější osobnost svého druhu. Nebo znáte jinou stejně slavnou veverku, jako tu z dob ledových. Dopřejte si ji opět v pátek večer ve 20.15 na Primě.

Pokud nemáte děti, tak vám úvod tohoto článku vrtá hlavou, pokud je máte, pak víte o čem mluvím.

Trilogie Doba ledová je úspěšným animákem posledních let, u kterého se pobaví, ba dokonce i dojmou nejen děti, ale i rodiče. A vždy na začátku a na konci se můžete těšit na veverku, která v honbě za žaludem způsobí pořádnou katastrofu světového formátu podanou tak vtipně, až vám tečou slzy.

Ve trojce Doba Ledová 3: Úsvit dinosaurů se ovšem veverka (správně to je pravěká krysoveverka) stává jednou z hlavních postav a rozjíždí svou vlastní dějovou linii.

Tvůrci ve trojce sáhli po dalším oblíbeném světě dětských diváků – po dinosaurech –, a své hrdiny tak zavedli do údolí, kde tito největší obyvatelé planety stále v klidu vegetují.

Nebojte se, nejedná se o žádnou slátaninu, ale o poctivě odvyprávěný příběh, který vám dopřeje příjemný páteční večer.

V českém znění si navíc můžete vychutnat skvělý dabing Jiřího Lábuse, Zdeňka Mahdala, Oty Jiráka či Kateřiny Brožové.

Dívejte se v pátek večer ve 20.15 na Primě.

Jak se točí dinosauři

Pro řev dinosaurů tvůrci zmixovali řvaní slonů a velbloudů.

Dinosaurus Rudla je dinosaurus baryonyx. Animátoři si ho vybrali proto, že vypadá tak trochu jako krokodýl a není to profláklý tyranousaurus. Dodělali mu bílou kůži a krví podlité oči, aby byl ještě strašidelnější.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.