Seriály a filmy

26. února 2019 10:00

Nemachrujte na Sněženky, pánové!

Dnes již legendární teenagerovská komedie Sněženky a machři se stala audiovizuální hymnou všech lyžařských výcviků. Hlášky z filmu natolik zlidověly, že kdo je nezná, jako by mu chybělo základní vzdělání. Viki Cabadaj, Karel Mácha, profesor Karda, Marika a spol. jsou prostě nezapomenutelní. Navždy!

Režisér Karel Smyzcek natočil komedii o povinném „lyžáku“ na českých horách tak, jak ho všichni pamatujeme. Nadšené studentíky druhého ročníku gymnázia, kteří se těší, jak si užijí týden na sněhu a daleko od rodičů, doprovázejí tři učitelé a lyžařský instruktor. Přísný profesor Karda (Radoslav Brzobohatý), starší jemná profesorka Boženka (Valentina Thielová), začínající učitelka Hanka (Veronika Freimanová, kterou od 21. března uvidíte na Primě v novém seriálu Einstein případy nesnesitelného génia) a kovaný sportovec Láďa Prťka (Pavel Marek) mají dohlížet na to, aby se studenti neopíjeli, neponocovali, netrávili noci v ložnicích opačného pohlaví a ještě k tomu, aby se naučili pořádně lyžovat.

Podívejte se na televizní upoutávku:

Láska z lyžáku

Jenže strážit takovouhle smečku není nic jednoduchého. Navíc když se do kolektivu vloudí cizinka, která totálně zamíchá všechny karty. Profesor Karda totiž vezme s sebou na hory svoji krásnou dceru Mariku (Eva Jeníčková), do které se okamžitě zamilují všichni kluci.

Evu Jeníčkovou můžete sledovat také v seriálu Polda ve vtipné roli matky jednoho z hlavních hrdinů:

Do Mariky se zamiluje i nesmělý Karel Mácha (Michal Suchánek) včetně drzouna Vikiho Cabadaje (Jan Antonín Duchoslav) a správňáka Radka Převrátila (Václav Kopta). Holky na Mariku strašně žárlí.

Co nastane po nepodařeném alkoholovém večírku v kotelně? Rozbijí se dosavadní kamarádství? Vybředne začínající učitelka ze svých iluzí o studentech? Do koho z kluků se zamiluje Marika? A co na to profesor Karda?

Užijte si legendární českou komedii Sněženky a Machři v sobotu ve 21.30 na Primě.