Seriály a filmy

6. prosince 2017 18:20

Markéta Škorňová

Němečtí piloti se odmítají podílet na deportaci uprchlíků zpět do Afghánistánu

Německá vláda má problém s piloty napříč celou zemí kvůli deportacím migrantů. Ti se totiž v mnoha případech odmítají na deportacích podílet. Zrušeno už bylo 222 takovýchto letů. S informací přišla německá média.

Nechuť pilotů cestovat s uprchlíky na palubě se týká zejména letů do Afghánistánu. Německo sice Afghánistán označilo za bezpečnou zemi, kam se mohou uprchlíci vrátit, ale sami utečenci se návratu brání a pilotům se tam příliš létat nechce.

Problémy se týkají pilotů největší německé aerolinky Lufthansa i její dceřiné společnosti Eurowings. Například na letišti v Düsseldorfu se konaly protesty proti deportačním letům přímo na ranveji. Okolo 140 zrušených letů pak hlásí největší německé letiště ve Frankfurtu, píše server Deutsche Welle.

„Rozhodnutí, zda s pasažéry odletět, nebo ne, je výhradně v kompetencích pilotů. Posuzují případ od případu. Pokud mají pocit, že bezpečnost letu může být ohrožena, musí přepravu cestujících odmítnout,“ uvedl pro Westdeutsche Allegeimeine Zeitung mluvčí Lufthansy Michael Lamberty.

V Německu zároveň ale stoupá počet žalob, které neúspěšní žadatelé o azyl podávají na místní úřady. Velkým překvapením je, že žadatelé od soudu odcházejí s úsměvem na tváři. Soudci se na stranu azylantů staví zhruba ve čtvrtině všech případů. Podle informací německých médií stála tato soudní řízení zemi jen v letošním roce přes 19 milionů eur. A to není vše. Německo migrantům nabídlo tři tisíce eur a další výhody, pokud se vrátí do své rodné země.

Za celým pokusem zastavit deportace má podle německých médií stát levice, která spustila informační kampaň proti údajně nespravedlivým deportacím.

Německo nadále zůstává hlavním cílem většiny migrantů. Jen za prvních šest měsíců letošního roku požádalo podle deníku Die Welt o azyl u našich západních sousedů téměř 390 tisíc lidí, což je více než ve všech zbývajících 27 členských státech EU dohromady.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.