Seriály a filmy

31. března 2016 00:30

Iva Kropáčková

Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení? Víme, jak to zjistit

Jednoduchým krokem zjistíte, jestli neplatíte zbyteně vysokou částku za povinné ručení, které neustále zdražuje. A jakou máte šanci udržet cenu (když už ji musíte platit) na minimu...

Platit ho musejí všichni majitelé nebo provozovatelé aut, pro řadu z nich platí i zvyšování cen. Zdražování se ale prý nejvíc dotýká těch řidičů, co bourají, a pak těch mladších bez větších zkušeností. Ceny povinného ručení rostou už třetím rokem. Pojištění motorových vozidel totiž prodělává. Je to tím, že pojišťovny podle nového občanského zákoníku vyplácejí poškozeným motoristům více peněz. Podle odborných odhadů může být růst cen pro všechna auta v průměru kolem 10 procent. I přesto, že "plyn" v podobě cen povinného ručení přidává většina pojišťoven, jsou výsledné nabídky každé z nich různé. Liší se i o tisíce. Poradíme vám, jak zjistit, jestli platíte už teď tu nejnižší možnou částku, či naopak zbytečně vysokou, a jestli byste v takovém případě přechodem k jiné pojišťovně (nebo smlouváním u své stávající) mohli platit až o tisíce korun méně.

Máte šanci snížit cenu pojistky?

Máme pro vás ONLINE APLIKACI, kde si můžete nezávazně spočítat a porovnat jednotlivé nabídky s cenou povinného ručení, kterou platíte teď. Zabere vám to jen pár minut, výsledky vás možná překvapí. Například mladý řidič Petr před několika týdny díky online porovnání na Prima Rádci našel pojistku o dva tisíce levnější, než platil dosud.

Porovnejte: ONLINE APLIKACE – Ceny povinného ručení

A co ke srovnání potřebujete? Pouze údaje z vašeho malého techničáku a pár dalších doplňujících údajů o vás pro správné vypočítání ideální pojistky. A během pár vteřin vám systém nabídne aktuální nabídky na trhu.

Máte už výsledky? Zde můžete hlasovat...

DOPORUČUJEME: Tohle se vám může také hodit. Najdete tu i další rady, jak cenu povinného ručení srazit na minimum, ať už u nové pojišťovny, nebo stávající. Všechny změny týkající se nové částky za pojistku je nejvýhodnější začít řešit nejpozději dva měsíce před výročním dnem stávající smlouvy. Zákonem danou podmínkou každé pojistné smlouvy u povinného ručení je totiž výpovědní lhůta v délce šesti týdnů.

NENECHTE SI UJÍT: Pro všechny řidiče...

SPECIÁL Prima Rádce

– vše o pojistkách na auto, jak nastavit smlouvu a ušetřit

– hraný on-line seriál (vážně i s nadsázkou)

– tipy a rady na cestu...

Novinky pro spotřebitele a spoustu tipů, jak ušetřit, najdete i na Facebooku Prima Rádce. Přidejte si nás...

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.