Seriály a filmy

18. prosince 2014 13:32

Gabriela Gabrielová

Neprůstřelný mnich aneb Moderní kung-fu pohádka pro mladé

Kdo by se nadál v americkém akčním bijáku z roku 2003 Karla Rodena? A v docela velké roli. Záporné přirozeně, ale poměrně zásadní. V sobotu, ve 22.15 na Primě!

Nečekejte žádnou hlubokomyslnost, spíš takovou klasickou kung-fu taškařici oživenou prvky mystiky.

Píše se rok 1943 a v Tibetu je mladému mnichovi svěřeno tajemství zázračného svitku. Tento kus papíru obsahuje informaci, po jejímž přečtení se jeho majitel stává nejmocnější bytostí na planetě a je ochraňován nadpřirozenou silou, která ho udržuje na věky mladým a nezranitelným. Až po zhruba šedesáti letech musí najít zodpovědného nástupce, kterému svitek a moc s ním spojenou předá.

Karel Roden ve filmu Neprůstřelný mnich

Střih. Jsme v současnosti, v roce 2003 a lhůta, kterou měl náš mnich, strážce svitku, na nalezení vhodného pokračovatele se pomalu krátí. Náhoda či prozřetelnost ho svede dohromady s pouličním zlodějíčkem Karem (Seann William Scott), který, jak mnich brzy začne tušit, je tím následníkem, kterého hledá.

SPECIÁL: Je Prima být spolu o Vánocích

Začne ho učit kung-fu a jak být lepším člověkem, ale jejich lekce jsou přerušeny nájemními zabijáky lorda podsvětí Struckera (ano, tady se konečně dostáváme ke Karlovi), kteří jim svitek ukradnou a doručí svému šéfovi. Mnich s Karem teď nejen že musí včas dokončit Karův trénink, ale hlavně získat mocnou zbraň zpět do vlastních rukou, než si Strucker přisvojí její mystickou sílu.

Věděli jste, že…

  • Herečka Jaime King, která ztvárnila hlavní ženskou postavu Jade, si při natáčení zlomila prst. Nikoli ovšem při jedné z akčních scén, ale když stoupala po schodech a při tom telefonovala.
  • „Herci“, kteří ve filmu obsadili role mnichů, byli ve skutečnosti žáci speciálního centra pro výuku bojových umění v Torontu v Kanadě.
  • Filmovalo se v Torontu a v Hamiltonu na lokacích, které připomínají New York City.
  • Heath Ledger původně uvažoval o roli Kara, ale pak dal přednost natáčení snímku Ned Kelly.

Chybička se vloudí…

  • Při scéně, ve které Strucker hodí mnicha proti cihlové zdi, lze v místě nárazu spatřit odlamující se cihlové kachličky.
  • V jedné scéně spolu Kar s mnichem kráčí rušnou ulicí. V záběrech si můžeme všimnout stejné ženy v modrém kabátu s kapucí, jak je několikrát ve stejném směru míjí.
  • Při výbuchu auta Jade nejsou kolem vidět žádní lidé. Nicméně v dalším záběru jich od místa exploze utíká hned několik.
  • Když spolu Jade a Nina bojují v tunelu, v některých záběrech má na sobě Nina kozačky na vysokém podpatku, zatímco v dalších (při bojových scénách) má boty bez podpatku.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.