Seriály a filmy

15. prosince 2015 12:00

Gabriela Gabrielová

Nešťastná láska? Kate Winsletová ji vyřeší prázdninami v Los Angeles!

Dvě mladé ženy, dvě osamělé duše, dva kontinenty. Co všechno se může stát, rozhodnete-li se pro originální formu dovolené – výměnu domovů? Nalaďte si romantickou komedii Prázdniny s Kate Winsletovou a Cameron Diazovou. U nás na Primě v pondělí ve 22.15

Amanda a Iris. První žije na předměstí zasněženého Londýna a trápí se nešťastnou láskou. Druhé hrozí, že opět stráví Vánoce nepřetržitou prací. Je úspěšnou autorkou filmových trailerů a žije přímo v Hollywoodu. Co mají tyhle dvě dámy společného? Zlomená srdce. Nejlepší lék? Dovolená! Ještě lepší lék? Originální dovolená! A tak se rozhodnou vyměnit si po čas vánočních svátků domovy.

Pro Iris (Kate Winsletová) uvyklou anglickému venkovskému domečku je moderní hollywoodské sídlo jako říše divů pro Alenku. Je nadšená vším a každým, koho potká. To Amandě (Cameron Diazová) zvyklé přepychu působí změna v komfortu nemalé potíže – když se jí v jehlových podpatcích podaří dotáhnout obří kufr až do domku, nedokáže si ani ohřát vodu na čaj. Rozhodne se pro návrat hned druhý den ráno. Ale v noci zaťuká na dveře Irisin bratr Graham (Jude Law) a po romantické noci je změna plánu nabíledni. A Iris? Možná ani té se láska nevyhne...

Perličky ze zákulisí

  • Ve filmu se krátce mihne i držitel 2 Oscarů Dustin Hoffman. K roli přišel náhodou – jel kolem videopůjčovny, kolem které se rojil filmový štáb, a zajímalo ho, co se točí. Režisérka Nancy Meyersová zareagovala pohotově a na místě vytvořila roličku přímo na tělo. Dívejte se pozorně a uvidíte proč.
  • Vnitřní prostory Amandina luxusního sídla byly postaveny ve filmovém ateliéru. Ačkoliv nefunkční (bez vody, elektřiny a stropu), stály 1 milion dolarů.
  • Kate Winsletová a Rufus Sewell, který hraje jejího nešťastného milence Jaspera, spolu před lety v reálném životě skutečně chodili.
  • V krásné roli stařičkého scénáristy Arthura Abbotta se objeví hollywoodská legenda Eli Wallach. Hrdina slavného filmu z roku 1960 Sedm statečných oslavil 50 let od vstupu na stříbrné plátno.
  • Film s rozpočtem 85 milionů dolarů vydělal jen za první měsíc promítání v kinech 59 milionů.
  • Hlavní hrdinky Iris a Amanda se osobně potkají až v posledních minutách filmu.

Chybička se vloudí

  • Když Amanda jede na konci filmu limuzínou, na otáčkoměru i rychloměru jsou nuly. Evidentně jde o „hranou“ jízdu.
  • Když Graham odchází za Olivií, Amanda jde do kuchyně a bere si prázdný hrnek. Kávu si nenalije, ale hned v následujícím záběru je hrnek po okraj.
  • Amandiny zlaté řetízkové náušnice stihnou během jediného dialogu s Grahamem několikrát změnit pozici v uších.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.