Seriály a filmy

15. prosince 2015 12:00

Gabriela Gabrielová

Nešťastná láska? Kate Winsletová ji vyřeší prázdninami v Los Angeles!

Dvě mladé ženy, dvě osamělé duše, dva kontinenty. Co všechno se může stát, rozhodnete-li se pro originální formu dovolené – výměnu domovů? Nalaďte si romantickou komedii Prázdniny s Kate Winsletovou a Cameron Diazovou. U nás na Primě v pondělí ve 22.15

Amanda a Iris. První žije na předměstí zasněženého Londýna a trápí se nešťastnou láskou. Druhé hrozí, že opět stráví Vánoce nepřetržitou prací. Je úspěšnou autorkou filmových trailerů a žije přímo v Hollywoodu. Co mají tyhle dvě dámy společného? Zlomená srdce. Nejlepší lék? Dovolená! Ještě lepší lék? Originální dovolená! A tak se rozhodnou vyměnit si po čas vánočních svátků domovy.

Pro Iris (Kate Winsletová) uvyklou anglickému venkovskému domečku je moderní hollywoodské sídlo jako říše divů pro Alenku. Je nadšená vším a každým, koho potká. To Amandě (Cameron Diazová) zvyklé přepychu působí změna v komfortu nemalé potíže – když se jí v jehlových podpatcích podaří dotáhnout obří kufr až do domku, nedokáže si ani ohřát vodu na čaj. Rozhodne se pro návrat hned druhý den ráno. Ale v noci zaťuká na dveře Irisin bratr Graham (Jude Law) a po romantické noci je změna plánu nabíledni. A Iris? Možná ani té se láska nevyhne...

Perličky ze zákulisí

  • Ve filmu se krátce mihne i držitel 2 Oscarů Dustin Hoffman. K roli přišel náhodou – jel kolem videopůjčovny, kolem které se rojil filmový štáb, a zajímalo ho, co se točí. Režisérka Nancy Meyersová zareagovala pohotově a na místě vytvořila roličku přímo na tělo. Dívejte se pozorně a uvidíte proč.
  • Vnitřní prostory Amandina luxusního sídla byly postaveny ve filmovém ateliéru. Ačkoliv nefunkční (bez vody, elektřiny a stropu), stály 1 milion dolarů.
  • Kate Winsletová a Rufus Sewell, který hraje jejího nešťastného milence Jaspera, spolu před lety v reálném životě skutečně chodili.
  • V krásné roli stařičkého scénáristy Arthura Abbotta se objeví hollywoodská legenda Eli Wallach. Hrdina slavného filmu z roku 1960 Sedm statečných oslavil 50 let od vstupu na stříbrné plátno.
  • Film s rozpočtem 85 milionů dolarů vydělal jen za první měsíc promítání v kinech 59 milionů.
  • Hlavní hrdinky Iris a Amanda se osobně potkají až v posledních minutách filmu.

Chybička se vloudí

  • Když Amanda jede na konci filmu limuzínou, na otáčkoměru i rychloměru jsou nuly. Evidentně jde o „hranou“ jízdu.
  • Když Graham odchází za Olivií, Amanda jde do kuchyně a bere si prázdný hrnek. Kávu si nenalije, ale hned v následujícím záběru je hrnek po okraj.
  • Amandiny zlaté řetízkové náušnice stihnou během jediného dialogu s Grahamem několikrát změnit pozici v uších.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.