Neuvěřitelná proměna Markéty. V premiéře jedinečného konceptu hubnutí Tlouštíci

Na začátku natáčení vážila 122 kilo. Její vysněnou váhou bylo 70–80 kilogramů. Splní se zoufalé paní Markétě tento sen? Uvidíte v premiérovém dílu pořadu Tlouštíci už 26. března ve 21.35 na Primě.

Premiérový pořad Tlouštíci představí na Primě jedinečný koncept hubnutí a zdravé změny životního stylu, témata, kterými se mohou diváci inspirovat.

Jako první z celkem osmi statečných uvidíte v pořadu Tlouštíci proměnu sympatické paní Markéty (40), maminky dvojčat (1,5). Když se přihlásila, její výchozí váha dosahovala 122,5 kilogramů.

Právě tloušťka zapříčinila, že Markéta přestala chodit mezi lidi a odkládala i svatbu s partnerem, protože: "Nechtěla jsem být tlustá nevěsta." Markétina fyzička byla skomírající. Výstižněji – fyzička nebyla žádná. Jak přiznala, problém jí dělala i obyčejná chůze, natož aby stačila svým dětem.

Markéta: "Jsem z toho smutná, že jsem to nechala tak daleko dojít."

Obezita postupně ovládla celý Markétin život. Začala být podrážděná a přecitlivělá, nic ji netěšilo. Neměla se ráda.

Dopady obezity na psychiku

Právě na negativní psychické dopady nadváhy upozorňuje také výživový poradce a školitel programu Cambridge Weight Plan, Ing. Lukáš Vrána. "Dopadů může být celá řada – stud za svoje tělo, vyhýbání se určitým místům (bazény, sportoviště, společenské akce), změna chování s ohledem na nadváhu, přizpůsobení šatníku – volné oblečení, boty bez tkaniček a další," uvádí nejčastější příklady z praxe Ing. Lukáš Vrána a dodává, že někdy si lidé uvědomí až zpětně, jak vypadali "a pak slyším, že nechápou, že to neviděli".

Markéta se musí zvednou skutečně ze dna. K tomu jí pomůže Janka Chudlíková, která jako koučka pomáhá klientům stanovit si životní priority, naučit se vnímat sama sebe i své cíle a vyrovnat se se zátěží z minulosti.

Exkluzivní ukázka z premiérového dílu pořadu Tlouštíci:

Pohled do zrcadla a posměšky okolí byly v Markétině případě tou poslední kapkou. Svůj problém si přiznala a rozhodla se ho řešit! Sama si rady nevěděla, a proto se přihlásila do pořadu Tlouštíci. V něm už se jejích problémů chopili renomovaní odborníci.

Odborníci o Markétě zjistili:

Na začátku každého takového rozhodnutí je pro odborníky vždy dobré vědět, jak to má člověk, který se rozhodne hubnout, s motivací, zdravím, množstvím tuku. U Markéty také zjistili, že její tělo jede v "šetřivém" režimu. "Tělo je vybaveno šetřivými mechanismy pro případ sníženého energetického příjmu. Úspora energie může nastat zpomalením metabolismu, zejména produkcí energie na tvorbu tepla – proto bývá někdy lidem na redukčním programu zima," objasňuje Ing. Lukáš Vrána.

Markétě v pořadu specialisté na výživu, Sandra Schmidová a Lukáš Roubík, sestavili na míru jídelníček.

Podívejte se na doporučení, jak správně jíst, v další exkluzivní ukázce už nyní:

Markéta po vyslechnutí pravdy o sobě byla zoufalá. Šok z toho, kam až nechala svůj život dojít, vystřídalo odhodlání ke změně. Markéta neváhala a se změnou začala už na cestě domů.

Překážky a svody, kam se podíváš

Doma ale ještě na její nový životní styl nebyli připravení a čekalo ji nemilé překvapení od partnera. První zkouška v podobě pizzy k večeři. A to byla jen jedna z překážek, kterou musela na své cestě za vysněnou postavou překonávat.

Markéta musela během nadcházejících osmi měsíců změnit svůj život.

S tím jí pomohl i profesor Vladimír Teplan, který se jako lékař věnuje například problematice útrobního tuku a co se s tělem děje, když jej je moc.

Začala zdravě jíst a „zdravě“ myslet. Součástí jejího režimu se stal pravidelný pohyb. A beznaděj vyměnila za pozitivní pohled na život.

Překonala Markéta všechny krize? Přestala být tlouštíkem? Podařilo se jí zhubnout natolik, aby z ní byla hezká nevěsta a maminka plná energie? Dívejte se na první epizodu pořadu Tlouštíci!

Jaká bude cesta Markéty k vysněné postavě a s čím vším se na ní bude muset poprat?

Tlouštíci nastupují premiérově 26. března ve 21.35 na Primě.

Podívejte se na televizní upoutávku k premiérovému dílu pořadu Tlouštíci:

Přečtěte si více k tématu "chytrý jídelníček".

Nepřepínejte! Tlouštíci extra – trendy a inspirace v hubnutí

Hned po odvysílání dílu pořadu Tlouštíci, mohou diváci sledovat navazující pořad Tlouštíci extra!

V něm se budou diváci moci seznámit s trendy ve zdravém životním stylu, dostanou přesné návody na dlouhodobé snižování váhy, ale také se dozvědí, kterým mýtům by rozhodně pozornost věnovat neměli.

Ještě více zajímavostí a tipů k tématu hubnutí na jednom místě.

V každém dílu pořadu Tlouštíci extra budou řešeny právě ty problémy, které zajímaly a trápily účastníka hlavní epizody pořadu Tlouštíci.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.