Seriály a filmy

21. března 2015 10:00

Gabriela Gabrielová

Nezkrotná, taneční a romantická Honey – zkrátka slaďák od začátku do konce

Jessica Alba v roli hiphopové tanečnice Honey, vybroušená choreografie a sexy soundrack. Tenhle film vás zkrátka bude tahat ze židle, ať chcete, nebo ne. Nezapomeňte se dívat v pondělí ve 22.45 na Primě!

Honey (rok uvedení 2003) je z filmů, které nemá cenu hodnotit podle obvyklých parametrů. Herecké výkony tu stojí a padají na tanečním umění Jessicy Alby, které je ovšem zcela nepopiratelné, a příběh je do značné míry upozaděn choreografií tanečních scén a dobrou hudbou. Shrnuto podtrženo, na Honey se dobře kouká a dobře se poslouchá a nic víc od něj ani nebudete chtít.

Honey Daniels je hiphopová tanečnice, která se živí jako barmanka a ve volném čase učí tanec v místním centru pro mládež. Jejím snem je získat místo tanečnice v hudebním videu, což se jí opravdu záhy podaří. Všimne si jí hudební režisér Michael Ellis, který nejenže ji obsadí do jednoho ze svých videí, ale dokonce jí nabídne místo choreografky. Jak se ovšem brzy ukáže, jeho zájem o Honey není čistě profesionální. Na jednom večírku po ní opilý Michael vyjede a Honey jeho nabídku kvalitního sexu rázně odmítne. Tím se ovšem dostane na Michaelovu černou listinu a na její kariéru to má katastrofální důsledky. Vypadá to, že všechny dveře do úspěšného světa profesionálního tance se jí najednou zabouchávají před nosem…

Věděli jste, že…

  • Psa, kterého Jessica Alba ve filmu vlastní, si zahrál její vlastní pes jménem Sid.
  • Jessica Alba musela v rámci přípravy na snímek tvrdě trénovat. Denně celých pět hodin.
  • Do hlavní role byla původně vybrána R’n’B zpěvačka Aaliyah. Ta ovšem tragicky zahynula v létě roku 2001 na Bahamských ostrovech, kde natáčela svůj videoklip. Její letadlo se zřítilo krátce po startu a nikdo z lidí na palubě nehodu nepřežil.
  • Ve snímku si zahrála i slavná zpěvačka Missy Elliott, která zde ztvárnila samu sebe.
  • Benny, jeden z chlapců, které Honey v místním centru pro mládež učí tanec, povyrostl během natáčení o 5 centimetrů. V některých scénách proto musí stát s rozkročenýma nohama, aby rozdíl nebylo vidět.
  • V roce 2011 se Honey dočkala pokračování. Ve Velké Británii byla Honey 2 uvedena 10. června do kin, ve Spojených Státech šel film rovnou na DVD.
  • S rozpočtem pouhých 18 milionů dolarů se snímek stal jednoznačným kasovním úspěchem. Celosvětově si na sebe vydělal téměř 60 milionů.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 7. 2024

Berani, duchovní záležitosti by vás mohly velmi zajímat. Možná se budete chtít ponořit do metafyzických studií a meditací, ale pracovní nebo rodinné povinnosti by vám mohly bránit v uskutečnění těchto přání. Nenechte se tím zklamat. Místo toho se soustřeďte na všední povinnosti a dokončete je. Pak můžete přejít ke skutečně fascinujícím záležitostem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.