Nezkušená Alexis Bledel získala roli v Gilmorových děvčatech kvůli tomu, že byla drzá na autory

Herečka Alexis Bledel, kterou znáte dobře díky seriálu Gilmorova děvčata, získala roli v televizním fenoménu díky tomu, že jednoho hezkého dne ztratila trpělivost. Přečtěte si příběh o tom, jak vlastně vznikla Gilmorova děvčata.

Gilmorova děvčata patří mezi televizní seriály, které se staly už fenoménem dnešní doby. Příběh mladé matky, jež má o něco odpovědnější dceru, než byla ona sama, zkrátka vzal diváky za srdce. Lorelai a Rory berou svoje životy s nadhledem a humorem sobě vlastním. A jejich filozofie? Život je pomalý, mluv rychle.

Jednou ze zajímavostí, které patří k tématu vzniku seriálu, je i fakt, že jedna z nejmladších hereček a zároveň hlavní postava seriálu Alexis Bledel neměla s televizní kamerou žádnou zkušenost, a přitom vyhrála konkurz na tak zajímavou roli, která se během let ukázala být velice zásadní (ale pozor, není to rozhodně jediná úspěšná role této herečky, Alexis Bledel nedávno získala ocenění Emmy za roli v seriálu Příběh služebnice).

JAK ŠEL ČAS S ALEXIS BLEDEL

ANGLIČTINA NENÍ JEJÍ MATEŘSKÝ JAZYK A DALŠÍ ZAJÍMAVÁ FAKTA O PŘEDSTAVITELCE RORY GILMOROVÉ

KOLIK BEROU HEREČKY Z GILMOROVÝCH DĚVČAT? PŘEVÁLCOVALY I HERCE Z HRY O TRŮNY

K tomu získat tak krásnou roli, jakou inteligentní a briskně vtipná Rory vskutku je, nenahrála náhoda, ale menší rozhořčení začínající herečky, která na chod hereckých konkurzů nebyla zvyklá. Nikdo jí neřekl, že kvůli jedné roli bude muset na konkurz dorazit klidně i třikrát. A v případě Rory Gilmorové to bylo dokonce o něco víckrát!

Nekonečné konkurzy na Rory Gilmorovou

Alexis Bledel se svěřila během Late Night Show With Seth Rogers moderátorovi, že konkurz na Rory byl opravdu dlouhý. Účastnila se ho dokonce šestkrát, než si autoři seriálu byli jistí, že Alexis Bledel roli dostane. K tomu rozhodnutí přispělo jedno malé škobrtnutí v chování mladičké herečky, která tehdy nastoupila na Newyorskou univerzitu.

"Chodila jsem do školy a oni mi pořád volali, abych se vracela na konkurz kvůli roli Rory. Tehdy jsem ještě neznala proces hereckých konkurzů a přišlo mi to docela otravné a dlouhé, a tak jsem to na posledním konkurzu dala všem najevo. Moje budoucí šéfová se zasmála a říkala, že taková je přesně Rory. Že jsem pro ni perfektní," vzpomíná herečka, která nastoupila do seriálu v pouhých devatenácti letech.

ALEXIS BLEDEL SE KONKURZ NA GILMOROVA DĚVČATA POVEDL. JAKÝ SEXSYMBOL ALE KONKURZ NA TENTO SERIÁL NEUDĚLAL?

Sledujte Gilmorova děvčata na Prima LOVE každý den!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.