Nicolas Cage bude počítat mrtvé ve filmu Martina Scorseseho

Drsný film o zničující pracovní rutině dokázal Nicolase Cage opět postavit do řady charakterních herců. Ponurá atmosféra, kterou se režisérovi Martinu Scorsesemu podařilo v sobotním nočním snímku Počítání mrtvých vytvořit, okouzlí všechny filmové nadšence. Dívejte se v sobotu ve 22.55 na Primu.

Uhrančivý Nicolas Cage ztvární v Počítání mrtvých zdravotnického záchranáře, který je po pěti letech vyčerpávajících služeb na dně. Denní drsná rutina jej dovedla až na pokraj šílenství, ničí ho deprese, rozkládá alkohol, trpí halucinacemi a ještě se mu zjevují duchové pacientů, které se mu už nepodařilo vyrvat z rukou smrti. Jsou ale i šťastnější chvilky, například zdařilá záchrana muže se srdeční zástavou a setkání s jeho záhadnou dcerou. Je to ale konec děsivých výjevů?

Opěvovaný režisér Martin Scorsese je znám svou odvahou pouštět se do filmů, které nemusí hned na první pohled působit jako kasovní trháky. Dokázal už víc než jednou, že je to pro milovníky filmu velkým přínosem, a dárcům nejrůznějších ocenění, že je ten pravý kandidát na získání slavných sošek. Tak se stalo i u Počítání mrtvých, v němž se mu podařilo udržet akční linku posloupnosti scén a zároveň zakousnout se do zvláštního filmového stylu neo-noir, jenž dokáže vykřesat jímavou podívanou i z prostředí tzv. antihrdinů. Ty často ničí neutěšená situace a zaplavuje zoufalství. Režisér si pohrál i s někdy až děsivými vizuálními efekty a nemusel sahat ani k vyspekulované 3D animaci.

Podívejte se na upoutávku:

Kdo by to byl do hlavního představitele filmu Nicolase Cage řekl, že by se dokázal po akčních trhácích, jako byly Skála a Con Air, pustit do hloubavějšího dílka. A přece Nicolas přesvědčil, že má na to být jak akčním hrdinou, tak i charakterním hercem. V Počítání mrtvých si jej budete moci vychutnat v polohách, které mu thrillerová klasika neumožňuje. S klidem by mohl vstoupit do leckterého evropského filmu a věřili byste mu každé slovo. Jako vyčerpaný saniťák podává strhující výkon člověka na dně. Zpocené čelo, vyhaslé oči, povadlý výraz a stále dokola noční služby. Komu by se z toho netočila hlava? Ale pak se objeví jiskřička naděje a v Nicolasových očích i tváři je vidět, že jeho život by snad ještě mohl mít naději.

Skvělých herců je v Počítání mrtvých pochopitelně více, ale vy si jistě všimnete hlavní ženské představitelky Patricie Arquette. Mohli jste ji vidět např. ve snímku Stigmata. Většinou je obsazovaná do rolí ve filmech s nezapomenutelnou atmosférou, kterou podporuje i její vzhled a styl herectví. V Počítání mrtvých navíc hraje se svým tehdejším manželem Nicolasem Cagem, s nímž se však následující rok rozvedla. Nebylo divu, od r. 1995 spolu ve skutečnosti žili jen pár měsíců, další roky se spolu už jen ukazovali na veřejnosti. V Počítání mrtvých jim to ale jde dohromady skvěle.

Nejen herecká souhra, ale také režijní mistrovství, skvěle zvolené vizuální efekty, vedení kamery a nedocenitelná zkušenost tvůrců vyzdvihla Počítání mrtvých z šedi průměrné americké produkce. Chcete-li si připravit nezapomenutelný filmový zážitek, pak si Primu určitě pusťte v sobotu ve 22.55.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.