Seriály a filmy

17. ledna 2014 16:25

Markéta Zídková

Nicolas Cage o víkendu ovládl Primu. Znáte všechny kotrmelce jeho života?

Dobrodružní Lovci pokladů, sci-fi Proroctví a thriller Počítání mrtvých o víkendu běželi na Primě! Co mají tyto snímky společného? Ve všech exceluje Nicholas Cage.

Sám život čerstvě padesátileté star by přitom vydal na film. Nechybí v něm zajímavý původ, úspěchy, propady i ostře sledovaná manželství. Mrkněte na půlstoletí Mistra, jehož filmoví fanoušci buď milují, nebo mu nemohou přijít na jméno, v kostce. Protože to fakt stojí za to. Až příště budeme dávat další jeho film, budete vědět, s kým máte tu čest.

Chlapec z dobré rodiny

Malý Nick se vyklubal v profláklém hnízdě. Že si na nějaké slavné Cageovi nemůžete vzpomenout? Nu, ono je jeho pravé jméno Nicholas Kim COPPOLA. A to už je jiná káva!

Jenže ač je veleslavný režisér Kmotra Francis Ford Coppola jeho strýc, Nicholas neměl dlouho na herectví ani pomyšlení. Plánoval totiž kariéru v literatuře. A kdyby ho neokouzlil James Dean ve filmu Na východ od ráje, tak ho dnes možná známe jako spisovatele. Nick ale hraní nakonec propadl, a aby se „odtrhl“, zvolil pseudonym podle hrdiny komiksů Luka Cage. Pak se vydal dobývat Hollywood i srdce žen.

Vezmu si tě

Ostatně právě v oblasti milostných vztahů se ukázal jako pořádný rošťák a zaplnil pěkný štos novinových titulů. Svou první ženu, Patricii Arquette (Lost Highway, Ed Wood, Pravdivá romance) poprvé potkal v roce 1987 a údajně na ni velmi záhy vybalil: „Miluju tě a hodlám si tě vzít.“ Učinil tak o sedm let později a vydrželi spolu hezkých 9 měsíců. Oficiální rozvod však proběhl až na přelomu milénia.

Elvisova dcera

Pak přišla opravdová bomba. Cage začal chodit s Lisou Marií Presley, dcerou Elvise Presleyho. Svatba se konala v srpnu 2002 a ještě před koncem roku, po 108 dnech soužití, byli od sebe. Rozvod nakonec trval déle než manželství. Mimochodem Cage byl údajně jediným člověkem mimo rodinu Presleyových, který kdy navštívil Elvisovu ložnici v proslulém Gracelandu.

Jméno podle Supermana

Svou současnou ženu, výrazně mladší Alici Kim, poprvé potkal v klubu, kde obsluhovala. A ani tentokrát neotálel. S Alicí se totiž oženil v létě 2004, s Lisou Marií přitom byl definitivně rozvedený teprve v květnu. Na podzim následujícího roku Alice porodila syna. A Cage opět projevil svou zálibu v komiksech, chlapec totiž dostal rodné jméno Supermana. Tedy Kal-El.

Charakterní herec i akční hvězda

V té době byl už dávno uznávaným hercem. První nominaci na Zlatý glóbus mu koncem 80. let přinesla role bezrukého pekaře Ronnyho v romantice Pod vlivem úplňku, zazářil i v Lynchově thrilleru Zběsilost v srdci a v komediích Líbánky v Las Vegas a Může se to stát i vám. Pak přišla polovina 90. let a nízkorozpočtové drama Zemřít v Las Vegas. Postava alkoholika, který je rozhodnut upít se k smrti, mu vynesla Oscara. A otevřela cestu k blockbusterům Skála, Con Air či Tváří v tvář.

Z typu akčního hrdiny na chvíli vystoupil romantikou Město andělů, vzápětí si ale opět střihl alkoholika v Scorseseho Počítání mrtvých. A úspěchy po roce 2000? Třeba fenomenální výkon v Adaptaci, divácká hitovka Lovci pokladů, drama Obchodník se smrtí či komiksová adaptace Kick Ass. Na mysteriózní strunu zas zahrál v Proroctví. Jasně, došlo i na přešlapy. Třeba Ghost Ridera či fantasy Čarodějův učeň přebíjí v jeho filmografii lepší tituly. Holt není každý den posvícení.

Trable s daněmi

Poslední léta dala Cageovi vůbec pěkně zabrat. Těžko věřit, ale hollywoodská star měla problémy s penězi! A prodejem majetku musela postupně umořit milionové dluhy na daních. Ze svých finančních potíží Cage vinil svého poradce, ale jádro pudla bylo spíš v tom, že Cage víc utrácel, než vydělával. Koupil si třeba ostrov, zámeček v Německu a další nemovitosti. Během jednoho roku měl nakoupit i 22 aut, z toho 9 Rolls Royců.

Koupil lebku dinosaura

Lákaly ho také šperky, umělecká díla či fajnovosti typu lebka dinosaura – za ni dal v aukci 276 000 dolarů a údajně přeplatil „rivala“ Leonarda Di Capria. Aby toho nebylo málo, zažalovala ho i jeho bývalá přítelkyně a matka prvního syna Westona za nedodržení smlouvy, a v roce 2011 byl dokonce zadržen pro podezření z domácího násilí proti manželce Alici. Padl však osvobozující rozsudek.

Tak ať začne další půlstoletí lépe, Nicku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.