Nikdo neoškube nádhernou Catherine Zeta-Jonesovou

Super hvězdnému obsazení chytré romantické komedie Nesnesitelná krutost vévodí právě velšská kráska a manželka Michaela Douglase Catherine Zeta-Jonesová. Po jejím boku zazáří hollywoodský hezoun v nejlepších letech George Clooney. Pobavte se s nimi v neděli ve 22.30 na Prima family.

Můžete se těšit na výborný film, kde se hraje tak trochu na kočku a na myš, akorát dopředu vůbec netušíte, kdo je kdo. Vyhraje mužská chytrost nebo ženská mazanost? Anebo láska?

Autorský film režisérské dvojice Joela a Ethana Coenových Nesnesitelná krutost se objevil v kinech v roce 2003. V tu dobu už měli tvůrci za sebou velké úspěchy se svými filmy Barton Fink, Fargo, Big Lebowski nebo Bratříčku, kde jsi? Před nimi byl jejich oskarový trhák z roku 2007, Tahle země není pro starý. Fanoušci specifické coenovské poetiky a humoru byli zaskočeni, proč se režiséři pustili právě do žánru romantické komedie. Naopak kritici si Nesnesitelnou krutost cení na 75%. A my ještě minimálně deset procent přidáváme, protože v žánru romantických dramat jde o skutečný bonbónek.

Služeb vyhlášeného rozvodového právníka Milese Masseyho využívají za pořádně tučné odměny všichni ti, kteří nechtějí odcházet od posledního rozvodového stání totálně švorc. O což se playboy soudních síní Massey (George Clooney) dokáže skvěle postarat. Tak se například na dlažbě ocitne producent televizních filmů Donovan Donaly (Geoffrey Rush). A to přesto, že to byla jeho manželka Bonnie, která ho podváděla s čističem bazénu. Bonniiným právníkem byl právě Miles. Podobně tento právníček oškube i Marylin Rexroth (Catherine Zeta-Jones), které zahýbal její drahý manžel Rex s vnadnou blondýnou v motelovém apartmá. Rex si totiž také najal Milese.

Jenže právě v případě půvabné a vychytralé Marylin advokát Miles pořádně narazí. Nejen že se mu panička neskutečně líbí, čehož kráska chytře využije, Marylin je taky těžká váha v komplotech a piklích. Fakt, že musela manžela opustit bez dolaru v kapse, nažehlenému advokátovi jen tak nedaruje. Pomocí herce Howarda (Billy Bob Thorton) na Milese ušije tak dokonalou boudu, že právníkovi nakonec zbudou jen oči pro pláč. Tedy kdyby – jak to už tak v romantických komediích bývá - neexistovala ta nádherná a nesmrtelná LÁSKA!

Hvězdy filmu

  • Catherine Zeta-Jonesová, manželka herce Michaela Douglase, byla v době natáčení filmu těhotná se svojí dcerou Carys, je to její první film po muzikálu Chicago, za nějž inkasovala Oskara
  • Chemie mezi hlavními hrdiny Georgem Clooneym a Catherine Zeta-Jonesovou funguje bezchybně. Obě hvězdy se na place setkaly už dříve, například při natáčení filmu Danyho parťáci 2.
  • Bývalý muž Angeliny Jolie – Billy Bob Thorton jako herec Howard předstírající, že je naftovým magnátem s obrovským bohatstvím
  • Hrůzovládný kapitán prokleté lodi Bludný holanďan z filmu Piráti z Karibiku - Geoffrey Rush tu hraje nebohého televizního producenta Donalyho, kterého jeho nevěrná žena připraví o všechen majetek a on skončí na ulici
  • Ovšem nejvíce si diváci napříč kontinenty na tomto filmu cení malé ale geniální role nájemného zabijáka Sípáka Joea v podání Irwina Keyese. Opravdu se můžete těšit, jak naprosto černo-humorně se tento vrahoun na závěr filmu sám knockoutuje

Romantické komediální drama Nesnesitelná krutost si vychutnejte v neděli večer ve 22.30 na Prima family!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.