Seriály a filmy

30. července 2014 12:38

Gabriela Gabrielová

Nová Rosamunde Pilcherová a výlet do Zahrady rajských pokušení

Německá adaptace románu této britské autorky, jedné z nejslavnějších žijících spisovatelek na světě, nás tentokrát zavede do exotického prostředí zoologické zahrady v Cornwallu ve Velké Británii. A kromě lásky tu půjde i o zločin a jedno staré, málem zapomenuté tajemství. Ve čtvrtek ve 20:15

Pro ty, kdo by se snad nechali zmást podobou Rosamundina jména a faktem, že její romány na filmové plátno adaptuje téměř bez výjimky jedna německá televizní stanice, musíme připomenout, že Pilcherová je Britka jak poleno.

Narodila se do rodiny britského důstojníka Charlese Scotta, který byl těsně před jejím narozením odvelen do Barmy. V průběhu druhé světové války sloužila jako dobrovolnice v Ženské královské námořní službě a po konci války se ve svých dvaadvaceti letech provdala za britského válečného hrdinu a průmyslníka s jutou Grahama Hope Pilchera. S ním má čtyři děti: dvě dcery a dva syny, z nichž jeden – Robin Pilcher - je rovněž spisovatelem. S manželem prožili téměř celý život v Dundee, ve čtvrtém největším městě Skotska na východním pobřeží ostrova, a letos 22. září zde Rosamunde oslaví již devadesáté narozeniny. Svou aktivní spisovatelskou kariéru ukončila v roce 2000 po celkem jednapadesáti letech a devětadvaceti románech.

Ale teď již k Zahradě rajských pokušení. Hlavní postavou je veterinářka Alex, která se po osmi letech strávených v USA vrací do své domoviny. Důvodem je ředitelské místo, které jí bylo nabídnuto v místní zoologické zahradě. Odcházející šéf doktor Shepard je rád, že může zvířata konečně svěřit zkušenému nástupci ovšem až do chvíle, kdy zjistí, že „Alex“ není muž, nýbrž žena - Alexandra. Zpočátku není vůbec nadšený, protože se domnívá, že práce v zahradě je pro ženu příliš náročná. Navíc je přesvědčený, že Alex dostala šéfovské místo jen proto, že novým majitelem zahrady se stal její bývalý manžel Philip Burlington. V tom má navíc úplnou pravdu. Philip se právě rozvádí a opravdu by to dal moc rád se svou bývalou ženou zase dohromady, ovšem Alex nemá ani tušení, kdo stojí ve vedení zahrady a od koho ona pracovní nabídka ve skutečnosti přišla.

Aby byl celý dějový propletenec ještě zamotanější, začnou se v zoologické záhadně ztrácet ohrožené druhy zvířat a v hotelu Alexiny matky Meredith se ubytuje mladík s fotoaparátem, který zdaleka není tím, za koho se vydává…

Věděli jste, že…

  • První léta své spisovatelské kariéry publikovala Rosamunde Pilcher pod jménem Jane Fraser a jako Jane napsala celkem 10 románů. Přezdívku definitivně odložila až v roce 1965, kdy všechny své knihy začala podepisovat již výhradně vlastním jménem.
  • Zlom v její kariéře znamenala rodinná sága The Shell Seekers (Hledači mušlí), kterou vydala v roce 1987 a kterou se definitivě zapsala na žebříček nejvýznamnějších ženských spisovatelek současnosti. Knihy se po celém světě prodalo přes 5 milionů výtisků.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.