Seriály a filmy

2. srpna 2020 10:00

Gabriela Gabrielová

Nové dobrodružství ze Středozemě začíná! Hobit: Neočekávaná cesta

Poklidný život Bilbo Pytlíka v Roklince pluje až do chvíle, kdy nastane čas velkého dobrodružství. Čaroděj Gandalf Šedý ho vysílá na pouť, jejíž cíl náš hobití hrdina zatím jen tuší. Nechte se vtáhnout do velkovýpravného příběhu Hobit: Neočekávaná cesta u nás na Primě ve středu ve 20.15!

Rozhodl se správně? Nebylo by nakonec lepší zůstat doma na Dně Pytle, pěkně v teploučku svého pelouchu? Bilbo Pytlík odpověď nezná, ale přesto se vydává na výpravu spolu se třinácti přáteli trpasličího rodu. Víra ve spravedlnost a smysluplnost toho, co pravil Gandalf, mu pomáhá jít dál. Skupinka postupuje kouzelnou zemí a klestí si cestu nepřátelským územím skřetů, ale jsou to i mentální zábrany, které Bilbo musí zdolat – například překonat svůj nepřátelský postoj vůči elfům.

Podívejte se na upoutávku Hobit: Neočekávaná cesta:

Cestou pohádkovou krajinou ho čeká životní setkání. Potkává Gluma, opatrovníka kouzelného prstenu „Miláška“. Bilbo netuší, že odpudivě krásný skřet býval také hobitem. Glum, další postava z mýtických světů, se stává alfou omegou rozuzlení celého příběhu, který diváky po celém světě nepřestává udivovat především mírou vtažení do pohádkového příběhu. Toho filmaři dosáhli mimo jiné působivou „létající“ kamerou, díky které máte pocit, že jste přímo uprostřed vyprávění spolu s jeho hrdiny.

Martin Freeman pod kůží Bilbo Pytlíka

Oblíbený britský herec se narodil v roce 1971 do katolické rodiny, kterou zacloumal rozvod rodičů a následná smrt otce, když bylo Martinovi pouhých deset let. V době po rozvodu totiž žil právě s otcem a po jeho skonu se vrátil k matce a ostatním sourozencům. Nesnadné dětství vystřídala v dospělosti bohatá herecká kariéra a jednou z rolí, pro které se stal už ve čtyřiceti letech nezapomenutelným, je právě role Bilbo Pytlíka:

„Bilbo je kamarád, kvůli kterému jsem se podíval na Nový Zéland. Vždyť natáčení trvalo celé tři roky. A já jsem Brit, který v životě nevytáhl patu z ostrova!“

S dlouholetou hereckou partnerkou Amandou Abingtonovou má dvě děti, osmiletého Josepha a šestiletou Grace. Soukromí si až úzkostlivě střeží a o rodině nikdy nedává rozhovory. Když se ho ptají, zda se mu na natáčení stýská, odpovídá: „Víte, do toho nikomu nic není. Svůj domov miluji a mimo jiné ho miluji proto, že je součástí mého soukromí. Prostě o něm mluvit nebudu. Každopádně je to místo, kde se cítím bezpečně.“

Na Freemanovi je mimo jiné zajímavé, že nevlastní řidičák: „Proč bych to dělal? Ne, fakt jsem si nikdy nezaplatil ani jedinou jízdu. Jsou jiné věci, za které utrácím peníze.“ Dodejme, že mezi takové věci patří boty, u jejichž nákupu herec relaxuje, nebo staré desky, především jazzové vinyly z 50. a 60. let.

Nezapomeňte si pustit dobrodružný film Hobit: Neočekávaná cesta u nás na Primě ve středu ve 20.15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.