Objevte dálavy s melodramatickým filmem Řeka života: Shledání na Dunaji

Daniela pracuje jako internistka ve Vídni, ale její život převrátí naruby příchod rumunského chlapce Emila, který ji zavede do zapomenuté krajiny jejího dětství. Rakouský melodramatický snímek Řeka života: Shledání na Dunaji sledujte na Primě ve čtvrtek ve 20.15.

Daniela Tanneková je internistka vídeňské nemocnice. V práci je úspěšná a s největší pravděpodobností ji čeká primariát. A práce je také to, co Danielu naplňuje. Její soukromý život totiž se nedá označit jako idylický – s manželem žijí odloučeně a ani její vztah s dcerou není ideální. Ta se rozhodla od své ambiciózní matky přestěhovat k otci. Opustila školu a svoji budoucnost vidí v truhlářském řemesle. To se samozřejmě Daniele ani trochu nelíbí, jenže na její rady do života už není dcera zvědavá.

Jednoho dne Danielu překvapí mladý rumunský chlapec Emil, který se u jejích dveří shání po Daně Ganové. Daniela ho vyhodí s tím, že v domě nikdo takový nebydlí. Chlapec se však nevzdává a následuje ji dál. Vychází najevo, že Emil není tak úplně vedle – to naopak Daniela zamlčuje před rodinou skutečnosti ze své minulosti.

Danieliny rumunské kořeny

Tam ji ale nikdo nevítá s otevřenou náručí. Rumunská rodina jí nemůže zapomenout, že úplně zpřetrhala příbuzenské vazby. Zato její vlastní rodina, manžel a dcera, je z Danieliny minulosti šokovaná. Diví se, proč se jim nesvěřila se svým příběhem, když byli po tragické smrti rodičů, rumunských Němců, dáni s bratrem do sirotčince, odkud si ji odvedla rakouská rodina a ona ani neměla čas se se Silviem rozloučit. Navíc jí adoptivní rodiče vštěpovali, že o svém původu nesmí mluvit, chtěli, aby se stala pravou Rakušankou. Vštípili jí stud za její původ.

Dnes je Dana zpět v deltě Dunaje, kde vyrostla, a snaží se sblížit se svým bratrem a dozvědět se celou pravdu o jejich rodině. Není to snadné, lidé jsou nepřístupní a ani Silviu s ní nechce hovořit. Dana navíc zjistí, že je smrtelně nemocný, a že právě to byl důvod, proč ji Emil vyhledal. Ošetřující lékařka jí sdělí, že bratrovi už moc času nezbývá…

Těšte se na:

  • krásnou Vídeň
  • divokou přírodu v rumunské deltě Dunaje
  • znovuutváření vztahu mezi sourozenci rozdělenými desítky let

Na melodramatický snímek Řeka života: Shledání na Dunaji se podívejte ve čtvrtek od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.