Oblafnutý Agent na útěku

Klasický akčňák s Aaronem Eckhartem v roli bývalého agenta CIA a sličnou Olgou Kurylenko vám na hodinku a půl nabídne přesně to, co by měl každý správný thriller: slušnou (a pochopitelnou) zápletku, dostatek akce a kvalitní herecké výkony. Koukejte se v pátek ve 21.55 na Primě.

Nemít v akčním thrilleru bývalého agenta, rovná se necitlivému zahrávání si s důvěrou diváka. Vysloužilí policisté, vojáci a špioni zkrátka do každého podobného bijáku patří – a nejinak je tomu samozřejmě i s Agentem na útěku.

Podívejte se na upoutávku

Ben Logan (Aaron Eckhart) je agent CIA, který práci ve státních službách již pověsil na hřebík. Sehnal si místo bezpečnostního experta u velké nadnárodní firmy v Belgii a jeho momentální snahou je narovnat vztahy s patnáctiletou dcerou Amy. Vztah s Amy už nějaký čas není právě idylický. Jejich postupné odcizování a puberta vykonaly své a Ben si teď nejvíc ze všeho přeje najít k dceři opět cestu.

Odstraňte Logana

Jenže to se trochu špatně dělá, když zjistíte, že všechno o vaší práci byla lež. Když Ben jednoho dne přijde do práce, zjistí, že divize, pro kterou pracoval, již neexistuje. Kancelář je prázdná, kolegové smazali veškeré materiály, a ještě to narafičili tak, že to vypadá, že Logan je součástí dalekosáhlého mezinárodního spiknutí. Z jeho bývalého asistenta se vyklube trénovaný agent zabiják, který dostává jasný úkol: odstraňte Logana i tu jeho holku.

Není čas pátrat po tom, proč a jak. Ben s Amy musí hodit neshody za hlavu a utíkat v patách s komandem špičkových zabijáků.

Sedm důvodů, proč se vám to bude líbit

  1. Části natáčené v Antverpách v Belgii jsou vizuálně opravdu pestré a nabité.
  2. Obě hlavní hrdinky – Olga Kurylenko a mladá Liana Liberato alias Amy – předvádějí velmi slušné výkony. Nikde to nezavání ostudou, nikdy to není trapas.
  3. Nechybí jemná politická kritika a rýpání do mocnářských praktik typu rozdmýchávání občanských nepokojů za účelem výdělku.
  4. Eckhart je drsný pohodář, který ovšem vypadá oduševněle, hraje setsakramentsky dobře a dobře se něj kouká.
  5. Jestli patříte mezi fanoušky Jasona Bourna, přijdete si rozhodně na své.
  6. Zajímavá hudba
  7. Pár luxusních soubojů, chvatů a přestřelek.

Agent na útěku vyráží do akce v pátek ve 21.55 na Primě

(USA / Kanada / Belgie / Velká Británie, 2012)

Režie: Philipp Stölzl

Scénář: Arash Amel

Hudba: Jeff Danna

Hrají: Aaron Eckhart, Olga Kurylenko, Liana Liberato, Garrick Hagon, Eric Godon, Neil Napier, Jade Hassouné, Andre Givogue, Kate Linder, Claire Beugnies, Achille Ridolfi, Hassaba Halibi, Alexandre von Sivers, John Dobrynine, David Bark-Jones, Danny Blanco Hall, Ron White,

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.