Odešla hraběnka českého divadla Jiřina Jirásková

V pondělí 7. ledna zemřela ve svém bytě v Kouřimské ulici po dlouhé těžké nemoci Jiřina Jirásková. Dnes se s ní naposledy rozloučí její domovské Divadlo Na Vinohradech.

V pondělí 14.ledna se s ní pak veřejnost může naposledy rozloučit v chrámu Matky Boží před Týnem při mši svaté od 14 hodin.

Obřad povede pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Čtení z Písma svatého se ujme režisér Jiří Strach. Zpěvačka Lucie Bílá bude číst přímluvy. V jejím podání také zazní eucharistická píseň „Ave verum corpus“. Hudební doprovod a zpěvy během bohoslužby zajišťuje týnský sbor Notre Dame s varhaníkem Petrem Čechem.

Jiřina Jirásková – filmová a divadelní legenda

Jiřina Jirásková se narodila ve znamení Vodnáře 17. 2. 1931 v Praze. Vystudovala DAMU. Od roku 1951 byla členkou Divadla na Vinohradech, v letech 1990-2000 byla i jeho ředitelkou. Zahrála si ve více než sto divadelních rolích (Anna Franková, Kleopatra, Kristina, Pilar, Úrsula v Márquezově Sto roků samoty). Z filmů a seriálů: Světáci, Sestřičky, Fany, trilogie Slunce, seno… Sňatky z rozumu, Život na zámku, Pojišťovna štěstí, Zámek v Čechách.

Její život ale nebyl pouze o radostech a strastech na prknech, které znamenají svět.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.