Odešla hraběnka českého divadla Jiřina Jirásková

V pondělí 7. ledna zemřela ve svém bytě v Kouřimské ulici po dlouhé těžké nemoci Jiřina Jirásková. Dnes se s ní naposledy rozloučí její domovské Divadlo Na Vinohradech.

V pondělí 14.ledna se s ní pak veřejnost může naposledy rozloučit v chrámu Matky Boží před Týnem při mši svaté od 14 hodin.

Obřad povede pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Čtení z Písma svatého se ujme režisér Jiří Strach. Zpěvačka Lucie Bílá bude číst přímluvy. V jejím podání také zazní eucharistická píseň „Ave verum corpus“. Hudební doprovod a zpěvy během bohoslužby zajišťuje týnský sbor Notre Dame s varhaníkem Petrem Čechem.

Jiřina Jirásková – filmová a divadelní legenda

Jiřina Jirásková se narodila ve znamení Vodnáře 17. 2. 1931 v Praze. Vystudovala DAMU. Od roku 1951 byla členkou Divadla na Vinohradech, v letech 1990-2000 byla i jeho ředitelkou. Zahrála si ve více než sto divadelních rolích (Anna Franková, Kleopatra, Kristina, Pilar, Úrsula v Márquezově Sto roků samoty). Z filmů a seriálů: Světáci, Sestřičky, Fany, trilogie Slunce, seno… Sňatky z rozumu, Život na zámku, Pojišťovna štěstí, Zámek v Čechách.

Její život ale nebyl pouze o radostech a strastech na prknech, které znamenají svět.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.